24.05.2023

Зброя культурного фронту: фільм «Сильні, як земля» вразив серця брюссельських політиків

російська агресія проти України триває вже десятий рік, із них понад 450 днів відбувається прямий геноцид рф проти України. Важливість Української Перемоги дуже гостро відчувається у всьому світі, адже тільки вона запустить Міжнародний трибунал з покарання агресора, та стане запорукою миру на усьому континенті.

Для України дуже важливо у боротьбі проти авторитаризму розповідати світу правду, показувати наші реалії.

Саме з цією метою команда Мережі «АНТС» спільно з колегами із Міжнародного центру Української перемоги (ICUV) організували у Брюcселі показ документальної стрічки «Сильні, як земля». Прем’єра відбулася у рамках адвокаційного візиту до Брюсселю українських громадських активістів та волонтерів.

Стрічка про стійкість та віру українців у себе, свою країну

«Сильні, як земля» – документальний проєкт Мережі захисту національних інтересів «АНТС», створений за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Це проєкт про звичайних незвичайних українців. Про тих, хто відчуває відповідальність за своїх близьких, знайомих, а часто навіть далеких і незнайомих. Про тих, хто відчуває відповідальність за країну в цілому. Відповідальність за те, якою вона є і якою буде. Бо вони знають: кожен з них і є Україна. Це проєкт про віру — що війна неодмінно завершиться. І обов’язково завершиться перемогою України. Бо в різних куточках країни є звичайні незвичайні люди. Люди, котрі сильні, як земля…

В основі сюжету історії людей із чотирьох областей: двох, частково окупованих російською армією, Київської та Чернігівської, та двох тилових районів на заході України, Львівської та Рівненської. Фільм показує життя внутрішньо переміщених осіб, людей, які перенесли свій бізнес, відновлювали свої будинки чи міську інфраструктуру, або просто продовжували працювати, незважаючи на ризики війни.

Як історії української мужності та волі до життя підкорили серця брюссельської аудиторії

Брюссельська прем’єра зібрала депутатів Європарламенту, громадських активістів, представників української діаспори, героїв фільму – Анну Богатирьову та Лесю Герасимів, режисера-документаліста – Людмилу Мельник. Серед почесних гостей були Вітольд Ващиковський, депутат Європарламенту від Польщі, екс-міністр закордонних справ, та Всеволод Ченцов, голова місії України при Європейському Союзі.

Мета показу – не лише показати стійкість та віру українців у себе та свою країну, у людей, що поруч, а й надихнути Захід на відбудову, показати нові шляхи, персональні історії героїзму. А ще – показати, як в Україні, в умовах війни гартується громадянське суспільство, що є важливим в контексті міжнародного партнерства та для залучення інвестицій.

Не менш важливими є такі покази для боротьби з російською пропагандою та дезінформацією. Росія давно використовує свої пропагандистські наративи для сіяння хаосу та розбрату у світі. Тому саме такі стрічки, як «Сильні як земля» є елементом боротьби з дезінформацією, адже вони розповідають про реальних людей, які пережили окупацію, обстріли, про людей, які у цій війні втрачали близьких, ставали інвалідами, залишалися без даху над головою, та не втратили при усіх цих жахіттях віру та стійкість.

Щирі емоції: від бурхливих овацій до сліз, від посмішок до відвертого захоплення – фільм викликав справжній резонанс у глядачів. Здатність українців будувати своє життя навіть в умовах постійних обстрілів і повномасштабної війни має стати справжнім натхненням для інших народів.

«Сильні, як земля» та його герої вразили і нашого посла Всеволода Ченцова.

Під час адвокаційної поїздки українська делегація також мала зустрічі з євродепутатами Расою Юкнявічене та Андрюсом Кубілюсом (Литва). Ми вдячні за слова підтримки нашим литовським партнерам, які пообіцяли допомогти нам організувати показ фільму у Вільнюсі. Ми мали розмову з євродепутатом від Польщі Анною Фотигою та Маркусом Поезентрупом, помічником євродепутата Міхаель Галера (Німеччина). Далі ми мали нагоду поспілкуватися з Танел Тан, членом Групи підтримки ЄС для України. Він цікавився роллю молоді у майбутній відбудові України та висловив бажання допомогти з просуванням нашого документального фільму в Бельгії.

Ще одна важлива зустріч була з Мірчею Нанкою з StratCom Ukraine (Центр стратегічних комунікацій). Ми говорили про протидію російській пропаганді та її вплив у світі, а також про його досвід залучення журналістів з ЄС та світу в Україну для висвітлення об’єктивної картини війни.

Тільки спільна політика України та Європейського Союзу дозволить успішно протидіяти гібридним російським впливам у всьому світі. Так, наприклад, за попередніми домовленостями стрічку «Сильні як земля» побачать не лише в Європі, а й у країнах Африки та Азії, де вплив російської пропаганди величезний. Саме там нині треба працювати та докласти максиму зусиль для того, аби рф втратила в їх очах свою вагу. Нам варто їм пояснювати, що ми виборюємо свою ідентичність та свободу. Треба розуміти, що Глобальний Південь дуже різноманітний. Є країни, які відверто підтримують росію, наприклад, Іран та Сирія, є ті, які підтримують Україну та всіляко нам допомагають, наприклад, Тайвань та Австралія. Та є і ті, які «відмовчуються». Саме з такими державами треба посилено працювати та показати, що увесь світ буде в безпеці лише тоді, коли рф отримає військову поразку, коли втратить підтримку партнерів по всіх континентах, коли отримає справедливе покарання за геноцид, який чинить та сплатить всі репарації.

 

 

Поділитись в соцмережах