Господь зарезервував ХХI століття за Україною – Ганна Гопко

 Господь зарезервував ХХI століття за Україною. І саме Україна повинна не тільки повернути Крим та Донбас, але й деімперіалізувати рф.

На цьому наголосила очільниця «АНТС» під час інтерв’ю для «Української призми».

«Російська збройна агресія, фактично геноцид – це взагалі цивілізаційна війна проти цінностей. І тут ми маємо свою особливу місію в 21 сторіччі. Ще мій професор колись казав, що 21 сторіччя Господь зарезервував за Україною. Я подумала тоді, що це так звучить гордо. Але лише тепер стало очевидним, яку надмірну відповідальність це накладає на наше суспільство, на наших захисників, які на передовій. Це відповідальність за світ, бо перемога України – це не просто відновлення територіальної цілісності і суверенітету, це не тільки міжнародний трибунал та покарання тоталітарного режиму з перспективою виплат репарацій. Це повна деімперіалізація агресора», – каже Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» підкреслює, що з почату повномасштабного вторгнення і до сьогодні відбувся фундаментальний зсув: від сумнівів чи треба допомагати Україні, до повного захоплення сміливістю українських ЗСУ та, власне, українців.

«Це були радикальні зсуви. Від того, що на початку березня зустрічаючись з держсекретарем США Блінкеном, із делегацією Конгресу, які сиділи й плакали, коли ми показували фото українців, особливо чоловіка, який стояв зі світлиною своєї дружини і дитини, розуміючи по валізах, що їх вже немає в живих. Ми плакали, і вони ридали з нами. Тоді дуже важливо було показати, що всі прогнози розвідувальних інституцій, провальні, що українці будуть боротися за перемогу і це сторіччя дійсно українське. Тому за цей час я бачила радикальні зміни: від того, як сумнівалися чи треба допомагати Україні, чи Україна спроможна захищати себе, до повного захоплення українськими ЗСУ, як найпотужнішою армією, а українцями, як найсміливішою нацією. А коли я була в Тайвані, то вони були приголомшені нашою стійкістю і розпитували як ми будували тероборону та звідки у нашого суспільства стільки готовності протидіяти пропаганді. Тому за цей час я бачила дуже багато змін», – каже вона.

Ганна Гопко підкреслює, що нині найголовніше це – переконати світ, що повна військова поразка росії та деімперіалізація агресора – в інтересах США, ЄС, в інтересах колективного заходу.

«Це постійна рутинна робота, її часто не видно. Це десятки зустрічей щодня. Буває, коли ти вже розумієш що не маєш сил, але згадуєш хлопців в окопах і в тебе швидко знаходиться така мобілізація. Ще з 2014 року ми, працюючи в комітеті закордонних справ, ми переконували світ, що всі ці політико-дипломатичні способи врегулювати російську агресію  не приведуть ні до миру, ні до перемоги. І ми виявилися правими. Тому фактично вся стратегія і політика Заходу щодо стримування виявилася провальною і призвела до геноциду. Захід так само частково винен, що допустив геноцид щодо України. Тому наше завдання зараз – нагадувати, що будь-які спроби посадити нас за стіл перемовин до моменту виведення всіх російських військ і трибуналу є абсолютно не вигідними всьому цивілізаційному світу».

Додає:

«Путінська машина працювала 20 років, щоб створити розкол в середині Заходу. Там зараз є цілі політичні партії, які відпрацьовують цілий порядок денний. Тому наше завдання було – чітко проартикулювати, що імперська політика держави агресора вона тягнеться сторіччями. Починаючи з 1721 року, коли Петро І перейменував московське царство в росію, вкравши назву Русі України. І коли ти їм пояснюєш оцю тяглість російської окупаційної  політики, що ці злочини проти людяності, воєнні злочини – це не вперше. Нам кажуть: «Знімемо путіна  і тоді буде демократія». Ми відповідаємо, що досить слухати казки деяких псевдоросійських опозиціонерів, бо ми бачили геноцид організований сталіним у 20 столітті проти України. Хіба понесла покарання комуністична система? Союз розвалився і це був крах ідеології комунізму, але не колоніалізму. Згадаймо чеченську війну, згадаймо Грузію, Україну, Сирію і т.д. Ми намагаємося пояснити: що це питання для нас, є надважливими. Це потрібно для того, щоб авторитарні режими, особливо які мають ядерну зброю, бачили на прикладі поразки росії й трибуналу наслідки і двічі думали перед тим як чинити акти агресії».

Під час інтерв’ю Ганна Гопко зазначила:

«Путін повномасштабним вторгненням в Україну запустив найбільшу геополітичну не просто кризу, а незворотній механізм – ці путінські дії бумерангом відіб’ються на їх історії. Він так хотів відновити срср, що насправді своїми діями разом зі своїм режимом призведе до кінця цієї недоімперії», – переконана очільниця «АНТС».

Детальніше у повній версії інтерв’ю за посиланням:

Поділитись в соцмережах