Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

Урядам країн G7

і країнам-членам ЄС

Міжнародний центр української перемоги (ICUV) та громадські організації-члени ICUV закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні.

 23 листопада Україна зазнала чергового масованого ракетного обстрілу російської армії, запустивши 70 ракет і 5 бойових безпілотників. Атака була спрямована конкретно на критичну інфраструктуру України та домівки мирних жителів. Десятки таких об’єктів було знищено менш ніж за три години, коли сирени повітряної тривоги лунали по всій Україні. Загинули щонайменше 10 осіб.

 Внаслідок такої атаки мільйони людей в Україні залишилися без світла, опалення та води у своїх оселях, усі атомні електростанції були відключені від мережі. У Київській міській воєнній адміністрації повідомили, що понад 80% жителів столиці залишилися без світла та води внаслідок варварських дій.

 За іронією долі, все це сталося того самого дня, коли Європарламент оголосив росію «державою-спонсором тероризму» та подав яскравий приклад усім іншим парламентам світу.

 Українська влада, а також громадські активісти, такі як ми в ICUV, попереджали світове суспільство про можливість таких подій ще на початку літа цього року, називаючи такий сценарій «Холодомором» – терміном, що складається з двох українських слів: 1. «холод» і «Голодомор», тобто події, синтетично організовані Сталіним на українських теренах у 1932-33 роках, коли від голоду загинуло майже 7 мільйонів українців.

Тоді, у 1930-х, Захід мало зробив для порятунку мирного українського населення, хоча знав про всі жахи Голодомору завдяки відважному британському журналісту Горету Джонсу.

Сьогодні, коли демократичний світ визнає людське життя найвищою цінністю, західні політичні лідери не можуть допустити гуманітарної катастрофи в серці Європи.

За дев’ять місяців повномасштабної війни Україна так і не отримала сучасної зброї, достатньої для відбиття нападу Росії. Це стосується сучасних бойових літаків типу F-16, необхідних, щоб закрити небо від атак противника. Також враховуючи розмір території України, кількість систем протиповітряної оборони в Україні лишається критично низькою, тому необхідні подальші швидкі поставки таких систем, як C-RAM і Gepard. Крім того, Україні терміново потрібні сучасні БТР і БМП, а також сучасні бойові танки типу «Леопард-2» для звільнення територій, де розташовані додаткові енергетичні потужності.

Критична інфраструктура України потребують серйозного та швидкого відновлення. Це означає необхідність термінової поставки автотрансформаторів на 750кВ та 330кВ та іншого енергетичного обладнання.

Наостанок, ми закликаємо всі демократичні держави визнати Росію державою-спонсором тероризму, оскільки її терористична кампанія проти мирних українців має бути названа належним чином.

Сьогоднішня українська гуманітарна катастрофа завтра може обернутися жахом для всієї Європи. Не допустіть гуманітарної катастрофи в Україні. Це наш спільний шанс довести, що людське життя справді є найвищою цінністю для демократичного світу.

Міжнародний центр української звитяги

Центр протидії корупції

Громадянська мережа ОПОРА

Мережа захисту національних інтересів «АНТС»

 

Поділитись в соцмережах