Білорусь готують до фактичної анексії

Головна мета візиту путіна в Білорусь – це де-факто її приєднання до росії. І, швидше за все, цю країну вже готують до фактичної анексії москвою.

На цьому наголосив Максим Кияк, провідний експерт міжнародного напрямку Мережі захисту національних інтересів «АНТС», під час ефіру на Громадському інтерактивному телебаченні.

«З одного боку метою візиту путіна до Лукашенка було сказати, що мовляв ти такий самий як я, нічим не кращий за мене. З іншого, давайте не забувати про те, що цей візит здійснюється вперше за три роки. Хоча лише за цей рік Лукашенко встиг побачити Путіна 12 разів, літаючи до росії. Але так само з путіним до Білорусі прибули і шойгу, який нещодавно знову був у Мінську, зустрічався зі своїм візаві, і лавров. Тому дійсно є певні перестороги, зокрема і для України, чому вони зустрічалися. Звісно, є багато, зокрема після 24 лютого, різних розмов про те, а чи дійсно буде відкрито другий фронт, хоча він там вже давно відкритий. Білорусь все одно є співучасницею акту агресії проти України. Але мабуть найбільша мета візиту цієї всієї кремлівської братії – це де-факто приєднання, анексії Білорусі до росії. І власне мені здається, що цей пакт приєднання Путін покаже російській аудиторії, як подаруночок до ялинки. Очевидно, не досягнувши суттєвих успіхів в Україні, він хоче показати, що ми маємо принаймні Білорусь, – каже Максим Кияк. –  Звісно, що питання агресії та використання Білорусі як майданчику для подальшого наступу на Україну в наступному році і загалом білоруської армії умовно, якщо така взагалі існує, воно залишається відкритим. Зрозуміло, що ці питання в Мінську були обговорені. Білорусь залишається економічно залежною абсолютно і повністю від російської федерації, тому де-факто, точніше Білорусь уже є частиною Росії, де-юре тепер буде офіційне оформлення Білорусі як союзної держави так званої, повністю чиї території підконтрольні москві».

Нагадаймо, ЗМІ опублікували документ,  як в Тюменській області, уже планують святкувати приєднання Білорусі до росії. Заходи заплановані на 22 грудня.

«Я бачив цей документ. Не знаю, наскільки він відповідає дійсності. Він був у декількох телеграм-пабліках. Та треба розуміти, що росія живе у своїй реальності. Але напевно це дійсно один свідчень того, як Білорусь готують до фактичної анексії», – каже експерт.

Ще кілька важливих тез з розмови:

Чи США роблять ставку ставлять на перемогу України?  У них немає іншого вибору. Вони по суті втратили Афганістан. Україну втратити не мають жодного права: ні морального, ні політичного, ні будь-кого іншого. США зобов’язані ставити на перемогу України. Бо якщо вони втратять Україну, то це буде шаленим прецедентом, за який схопиться росія. Вона піде далі. Вчора була розмова про Молдову, хтось говорить про Казахстан, звісно про країни Балтії, про Польщу. Але тут не варто забувати і про те, що включиться і Китай, який захоче собі Тайвань захопити-прихопити і багато інших держав. Це дійсно може призвести по суті до Третьої світової війни, яка вже в повзючому такому темпі проходить, але вона вже буде набирати обертів все більше і більше.

Чи мусить Україна іти на якісь компроміси для завершення цієї війни? Ні. На жодні компроміси з росією йти не можна. рф не сприймає компроміси. Для неї це – прояв слабкості. Мабуть зараз – це один з тих історичних періодів. Він буває час від часу, коли нашій державі потрібно виборювати свою незалежність, свою свободу. Жодних компромісів з таким цинічним, брехливим ворогом бути не може. Це сучасна імперія зла і сучасна імперія брехні. Будь-який компроміс сьогодні – війна післязавтра для наступних поколінь. Тому жодних напівтонів не може бути. Тут тільки перемога. Даруйте, але тут або ми, або вони. Третього не дано.

Чи тиснуть санкції на росію? Санкції є дієвими, але вони не можуть діяти в межах короткої перспективи. Навіть можливо середньої перспективи. Але те, що там Путін браварно говорить про те, що мовляв, що росія підлаштувалась під санкції і що це тільки підсилило росію – це не так. Санкції діють. І власне навіть на військовому ВПК, на військовому комплексі рф санкції так само діють. Бо росія вже не може обстрілювати так ракетами, як вона робила раніше. Тому що там є відповідні складові, яких росія вже немає. І я хочу нагадати те, що росія зараз є країною, яка найбільш обкладена санкціями. Навіть більше, ніж Іран. І деякі країни оголосили країну росію державою-спонсором тероризму, в тому числі і Європейський парламент. На часі, я сподіваюся і США (оголосять росію спонсором тероризму – ред.) і це буде інший рівень. Санкції діють, але не так, як би нам хотілося. На жаль чи на щастя, це тайність, головними санкціонерами, прокурорами і тими, хто власне дуже швидко може поставити росію на місце це – Збройні сили України і Сили оборони України. Вони це можуть зараз робити доволі потужно, якісно і професійно. Власне вони зараз це і роблять.

Поділитись в соцмережах