Апостолівська територіальна громада долучилася до проєкту “Зміцнення громад заради перемоги та відродження України”

Апостолівська територіальна громада готова до змін та долучилася до проєкту “Зміцнення громад заради перемоги та відродження України”.
Апостолівська — одна із найбільших громад Дніпропетровської області, до складу якої входить 20 населених пунктів. До початку повномасштабного вторгнення громада жила яскравим життям, будувала плани на майбутнє, розвивалася.
Та війна змінила усе. Громада знаходиться на півдні Дніпропетровщини та межує із нині окупованою Херсонською областю.
Лінія фронту пролягає орієнтовно на відстані 50 км від меж громади.
Від початку війни Апостолівська територіальна громада взяла на себе більшість завдань у гуманітарній сфері, приймаючи потоки біженців від війни, забезпечуючи функціонування життєдіяльності міста і сіл в умовах воєнного стану та обстрілів, допомагаючи територіальній обороні та Збройним Силам України, будуючи лінії оборони та фортифікаційні споруди.
Збройна агресія росії призвела не лише до загибелі вже 8 місцевих мешканців громади, але і до масштабних руйнувань. Внаслідок обстрілу 22 липня 2022 по місту Апостолове було випущено 7 балістичних ракет, внаслідок чого зруйновано всі школи. Громада власними силами почала процес ліквідації наслідків цього ракетного удару, але зараз потребує додаткового ресурсу для відновлення закладів освіти.
Апостолівська міська лікарня стала найближчим до лінії розмежування медичним закладом, який приймає поранених військових та цивільних. За цей час спільно із міжнародними та місцевими партнерами вдалося оновити операційні, забезпечивши їх необхідним обладнанням для проведення невідкладних оперативних втручань.
Особливої уваги у громаді потребують комунальники, які працюють в складних умовах, оперативно ліквідуючи наслідки обстрілів. Вже неодноразово обстрілами була пошкоджена водопровідна мережа як у місті, так і у селах громади, яка і без того є зношеною на 99% та страждає від постійних поривів. КП “Апостоловеводоканал”, не маючи сучасної техніки та засобів ліквідації поривів, завжди оперативно лагодять мережу, навіть в умовах ризику повторних обстрілів.
Громада пишається своїми людьми!
Завдяки мужності та героїзму ЗСУ лінія фронту поступово віддаляється від кордонів Криворіжжя. Апостолівська громада відкрита до співпраці та нових інвестицій.
Даний проєкт “Зміцнення громад заради перемоги та відродження України” виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Поділитись в соцмережах