Завершений проєкт

Російські активи як джерело для відновлення української економіки

Оцінка міжнародної юридичної бази для арешту, конфіскації та надання конфіскованих російських активів для відбудови України. Створення “міжнародної робочої групи” щодо юридичної бази для арешту та конфіскації російських активів.

Проєкт передбачає проведення аналізу рішень щодо санкцій щодо російських активів, правових механізмів розшуку, арешту та конфіскації активів під санкції, дослідження ефективності запровадження санкцій щодо російських активів та підвищення обізнаності щодо делікатних питань у контексті російських активів.

Проєкт реалізується у співпраці з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

600-750 мільярдів доларів — це сума збитків, які завдала росія Україні і кожного дня ця цифра неухильно зростає. Основні активи російських олігархів та близького оточення путіна знаходяться у Європі та США. То ж саме ці країни мають вжити правових заходів, щоб у рамках закону конфіскувати награбоване у росії на користь України.

Щодо приватної власності російських олігархів, то чинне законодавство європейських країн і США не передбачає механізмів їхньої конфіскації за підтримку міжнародних злочинів, від агресії до геноциду, що скоює Росія в Україні. Конфіскація можлива, якщо вони визнані винними у корупції.

Проте, можна застосувати механізм, де підставою для конфіскації може бути дотичність до злочинних кіл мафії. 

У нашому випадку можна було би здійснювати конфіскацію через зв’язок з Кремлем, який веде агресивну війну проти України, а також суттєву підтримку цієї війни. 

Світові лідери не раз заявляли, що Кремль повинен заплатити за агресію. Україна та деякі іноземні держави впровадили механізми конфіскації активів осіб, відповідальних за війну.

Експертно-аналітичне дослідження  

КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ  ВПЛИВУ САНКЦІЙ ТА ВОЄННИХ ДІЙ РОСІЇ  НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ НА ЕКОНОМІКУ.

Експертно-аналітичне дослідження проведено з метою виявлення тенденцій зміни ряду макроекономічних показників за рік повномасштабного  воєнного вторгнення росії на територію України.

Основні макроекономічні показники росії не вселяють багато  оптимізму щодо зменшення економічного потенціалу країни-агресора на  можливості продовжувати ведення кровопролитної війни.

Деталі дослідження: UKR.0-2426_Компаративний_аналіз_впливу_на_економіки

Події

Експертно-аналітичне дослідження  

Експертно-аналітичне дослідження проведено з метою виявлення тенденцій зміни ряду макроекономічних показників за рік повномасштабного  воєнного вторгнення росії на територію України. Основні макроекономічні показники росії не вселяють багато  оптимізму щодо зменшення економічного потенціалу країни-агресора на  можливості продовжувати ведення кровопролитної війни.

Новини