21.02.2023

Революція Гідності стала початком битви за Незалежність

Революція Гідності – це було справді значуща подія для України та сучасної української історії. Вона була фактично початком битви за Незалежність.

На цьому наголосив Максим Кияк, провідний експерт міжнародного напрямку Мережі захисту національних інтересів «АНТС», учасник Революції гідності під час ефіру на TVP WORLD.

«І саме зараз під час російсько-української війни ми продовжуємо виборювати свою Незалежність. Революція гідності була фактично місцем, де відродилася нація, яка показала всьому світові, якою насправді є Україна і наскільки ми відрізняємося від росії. Адже в нашій країні цінується Гідність та Свобода. Ми готові померти за свої принципи. Так, Небесна сотня перетворилася на Небесні тисячі полеглих, найкращих дочок і синів. росіяни навіть близько не зробили б нічого подібного», – каже Максим Кияк.

Експерт переконаний, що до смертей Небесної сотні на Майдані причетні російські снайпери.

«Бо тільки вони могли так ницо вбивати. І хочу сказати, що нині на Півдні та Сході України прожовуються ці вбивства. На жаль, вже багато тисяч захисників, солдатів і найкращих вбиті росією».

Кияк каже, що саме нині відбувається справжня битва за Незалежність України, в якій країна обов’язково переможе.

«Бо в 1991 році ми отримали цю незалежність авансом і тепер ми повинні відстоювати її зі зброєю в руках. Ми маємо бути повністю і у всьому незалежними від рф, щоб не мати узагалі нічого спільного з країною-агресором. Переконаний, що після перемоги Україна стане сильною, процвітаючою європейською країною. Коли Майдан почався, українці тим самим заявили, що ми – частина Європи, і ми повертаємося додому».

Експерт наголошує, що стереотип про східну і західну Україну – російський наратив нав’язаний їх пропагандою.

«Є дуже багато проукраїнських людей у східній частині України, і тепер вони на власні очі побачили і відчули, що таке росія, Через вбивства, обстріли вони тепер узагалі не хочуть нічого мати спільного з росією».

Від західних партнерів Україна очікує більш рішучої підтримки вже зараз:

«Українці розуміють, що приїзд американського президента Джо Байдена – історична подія. Через деякий час ми читатимемо про цей візит у підручниках з історії. Так, приїзд означає, що Захід буде з Україною настільки, наскільки це буде потрібно. Але я хочу сказати, що нам ця підтримка потрібна швидше. Українські захисники нині захищають не лише свою рідну землю, а і стоять щитом за всю Європу».

Поділитись в соцмережах