27.04.2023

Член правління «АНТС» розповіла Королю Великої Британії про культурний геноцид

Член правління «АНТС», виконавча директорка БФ «Бібліотечна Країна» Люсьєна Шум була у складі делегації України, що прибула з культурним візитом у Велику Британію для участі церемонії побратимства бібліотек Ліверпуля та Одеси.

На підписанні меморандуму були присутні члени Королівської родини, Посольства України у Великій Британії та Посольства Великої Британії в Україні.

Король Великої Британії Чарльз ІІІ наголосив, що побратимство бібліотек України та Великої Британії засвідчує підтримку України в складні часи війни, підтримку людей в Україні, які творять культуру, та висловив сподівання, на подальший розвиток дружніх взаємовідносин та встановлення нових контактів. Король Чарльз III разом із королевою підняли жовто-блакитний прапор над меморандумом про партнерство.

Це перший приклад проєкту побратимства бібліотек України та найкращих бібліотек світу, який ініційовано проєктом Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна.

Член правління «АНТС» Люсьєна Шум особисто подякувала Королю Британії за підтримку України та наголосила на важливості культурної співпраці та збереження культурної спадщини України.

«Під час короткого спілкування з Королем Британії я наголосила, що культурна спадщина України, зокрема і спадщина ЮНЕСКО, під загрозою через війну рф. У своїй промові Король зазначив, що вважає абсолютно жахливим, що понад 300 бібліотек були пошкоджені або знищені. Я уточнила Королю, що насправді більше 500, і це його дійсно засмутило. Король додав, що розуміє – росіяни б’ють прицільно по культурних об’єктах», – розповіла член правління АНТС.

Поділитись в соцмережах