26.04.2023

Як зберегти довкілля України та підійти до членства в ЄС: лист-звернення до Міндовкілля

Експерти «АНТС» написали лист з пропозиціями до Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та запропонували нові зміни до планів відновлення країни.

Пропонуємо внести наступні зміни та доповнення, які, на наш погляд, в тому числі, відповідають стратегії наближення України до членства в ЄС:

  • «Розробити програму «Скорочення та ліквідація торфовидобутку як складова основа забезпечення сталості клімату та водності країни».
  • «Запровадити мораторій на видачу дозволів на розробку торфовищ до затвердження програми «Скорочення та ліквідація торфовидобутку як складова основа забезпечення сталості клімату та водності країни».
  • «Надати кожному з торфовищ статус заказників/пам’яток природи/заповідних урочищ залежно від можливостей».
  • Розробити законопроєкт «Про дикі та мальовничі ріки» за прикладом аналогічного закону США.
  • Підготувати та затвердити на рівні Верховної Ради (як закон) «План відновлення довкілля» відповідно до Стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року.

Це досить сильний крок у збереженні нашої екосистеми, та ми віримо, що влада підтримає наші пропозиції. Це допоможе зберегти екосистему та наблизити Україну до членства в ЄС.

«АНТС» всебічно підтримує зусилля та плани з відбудови країни, реалізує окремо проєкти, направлені на відновлення та збереження довкілля України, маючи відповідну експертизу та здобутки.

Підтримайте нашу ініціативу разом з нами!

Поділитись в соцмережах