Рахунок росії за збитки довкіллю: вчимося виставляти разом

Лідери громад та журналісти протягом чотирьох днів навчалися фіксувати та оцінювати збитки довкіллю внаслідок російської агресії.

Літню Екошколу (тренінг) для понад сорока учасників організувала Мережа захисту національних інтересів (АНТС) в рамках проєкту  «Разом за екологічну демократію, справедливість і верховенство права в Україні», фінансованого The U.S. State Department, Bureau of Democracy, Human Rights and Labor (DRL).

Учасники тренінгу обмінялися досвідом, познайомилися з прикладами екологічних проблем на територіях, які постраждали внаслідок військових дій. А також детально ознайомитися з методиками дослідження збитків довкіллю внаслідок російської агресії, можливістю і перспективами України та окремих громад отримати відшкодування.

«Я як людина нова на посаді заступника голови, тому скористалась цією можливістю і отримала купу позитивних емоцій купу знайомств, все обов’язково випишу – приїду з усіма поділюся і буду використовувати у своїй роботі. У нас громада дуже постраждала, тому ми усе, що знаємо – все докупи збираємо і віримо в те, що ми відновимо нашу Україну зусиллями загальними, новими знаннями і все у нас буде класно. Все буде Україна!» – ділиться враженнями від Екошколи АНТС Любов Єгорова, заступник сільського голови з питань економічного розвитку та інвестицій Галицинівської ТГ.

Представники громад напрацювали контакти з медійниками та опанували навички ефективної комунікації зі ЗМІ. Натомість медійники отримали з перших вуст інформацію про ситуацію у громадах, які постраждали внаслідок російської агресії.

«Захід дуже важливий, тому що питання довкілля і саме в умовах, коли російська федерація здійснює агресію і бойові дії на нашій території, шкода довкіллю дуже значна. І питання правильного формування пакету необхідних документів, які потім дадуть змогу компенсувати шкоду, відновити те що втрачено – нереально, але принаймні зафіксувати це і щоб країна-агресор сплатила – це дуже важливо.

Тому ці всі методичні рекомендації які нам протягом цих чотирьох днів розповідали, давали консультації – дуже фахово, дуже цікаво і дуже компетентно. Це дасть можливість дійсно сформувати необхідні документи, за допомогою яких можна буде уже отримати компенсацію.

Всім хочу побажати, щоб ніколи ні в якому разі ми не здавалися, ми йшли до своєї мети ми все фіксували і вірили, що воно спрацює і воно обов’язково спрацює!» – говорить Поліна Червінська, начальник відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради.

Серед лекторів курсу:

  • Експертка з оцінки впливу на довкілля, кандидат біологічних наук, членкиня експертної групи з розроблення наукових рекомендацій до фіксації та оцінки шкоди довкіллю від війни при Оперативному штабі Державної екологічної інспекції Оксана Абдулоєва;
  • Начальник науково-дослідницького відділу Гетьманського національного природного парку, доктор біологічних наук Сергій Панченко;
  • Завідувачка відділу екосистемного оцінювання природно-ресурсного потенціалу Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, доктор економічних наук Марія Ільїна;
  • Юрист ГО «ЕкоПраво-Київ», кандидат юридичних наук Галина Левіна;
  • Журналіст, еколог, офіцер ЗСУ у відставці Олег Листопад;
  • Член експертної групи з розробки наукових рекомендацій щодо фіксації та оцінки шкоди довкіллю від війни при Державній екологічній інспекції, кандидат фізико-математичних наук Андрій Демиденко.

«Зараз я більше розумію, як і що оцінювати, до кого стукатись, щоб більш фахово цю інформацію подавати суспільству», – підсумовує свої враження Назарій Вівчарик, редактор онлайн-медіа «Прочерк». Він вже написав про це у своєму медіа.

Ця Екошкола АНТС є логічним продовженням онлайн курсу на популярній освітній платформі  «Прометеус» та публічних дискусій на таких майданчиках, як Медіацентр-Укрінформ.

 

 

Читайте також по темі:
Росія заплатить за екоцид: екологи продовжують фіксувати факти злочинів проти довкілля
Чи відповість росія за зруйноване довкілля
Російські ракети, отруєна річка й ананаси

Поділитись в соцмережах