Лідери громад та журналісти протягом чотирьох днів навчалися фіксувати та оцінювати збитки довкіллю внаслідок російської агресії.
Літню Екошколу (тренінг) для понад сорока учасників організувала Мережа захисту національних інтересів (АНТС) в рамках проєкту «Разом за екологічну демократію, справедливість і верховенство права в Україні», фінансованого The U.S. State Department, Bureau of Democracy, Human Rights and Labor (DRL).
Учасники тренінгу обмінялися досвідом, познайомилися з прикладами екологічних проблем на територіях, які постраждали внаслідок військових дій. А також детально ознайомитися з методиками дослідження збитків довкіллю внаслідок російської агресії, можливістю і перспективами України та окремих громад отримати відшкодування.
«Я як людина нова на посаді заступника голови, тому скористалась цією можливістю і отримала купу позитивних емоцій купу знайомств, все обов’язково випишу – приїду з усіма поділюся і буду використовувати у своїй роботі. У нас громада дуже постраждала, тому ми усе, що знаємо – все докупи збираємо і віримо в те, що ми відновимо нашу Україну зусиллями загальними, новими знаннями і все у нас буде класно. Все буде Україна!» – ділиться враженнями від Екошколи АНТС Любов Єгорова, заступник сільського голови з питань економічного розвитку та інвестицій Галицинівської ТГ.
Представники громад напрацювали контакти з медійниками та опанували навички ефективної комунікації зі ЗМІ. Натомість медійники отримали з перших вуст інформацію про ситуацію у громадах, які постраждали внаслідок російської агресії.
«Захід дуже важливий, тому що питання довкілля і саме в умовах, коли російська федерація здійснює агресію і бойові дії на нашій території, шкода довкіллю дуже значна. І питання правильного формування пакету необхідних документів, які потім дадуть змогу компенсувати шкоду, відновити те що втрачено – нереально, але принаймні зафіксувати це і щоб країна-агресор сплатила – це дуже важливо.
Тому ці всі методичні рекомендації які нам протягом цих чотирьох днів розповідали, давали консультації – дуже фахово, дуже цікаво і дуже компетентно. Це дасть можливість дійсно сформувати необхідні документи, за допомогою яких можна буде уже отримати компенсацію.
Всім хочу побажати, щоб ніколи ні в якому разі ми не здавалися, ми йшли до своєї мети ми все фіксували і вірили, що воно спрацює і воно обов’язково спрацює!» – говорить Поліна Червінська, начальник відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради.
Серед лекторів курсу:
- Експертка з оцінки впливу на довкілля, кандидат біологічних наук, членкиня експертної групи з розроблення наукових рекомендацій до фіксації та оцінки шкоди довкіллю від війни при Оперативному штабі Державної екологічної інспекції Оксана Абдулоєва;
- Начальник науково-дослідницького відділу Гетьманського національного природного парку, доктор біологічних наук Сергій Панченко;
- Завідувачка відділу екосистемного оцінювання природно-ресурсного потенціалу Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, доктор економічних наук Марія Ільїна;
- Юрист ГО «ЕкоПраво-Київ», кандидат юридичних наук Галина Левіна;
- Журналіст, еколог, офіцер ЗСУ у відставці Олег Листопад;
- Член експертної групи з розробки наукових рекомендацій щодо фіксації та оцінки шкоди довкіллю від війни при Державній екологічній інспекції, кандидат фізико-математичних наук Андрій Демиденко.
«Зараз я більше розумію, як і що оцінювати, до кого стукатись, щоб більш фахово цю інформацію подавати суспільству», – підсумовує свої враження Назарій Вівчарик, редактор онлайн-медіа «Прочерк». Він вже написав про це у своєму медіа.
Ця Екошкола АНТС є логічним продовженням онлайн курсу на популярній освітній платформі «Прометеус» та публічних дискусій на таких майданчиках, як Медіацентр-Укрінформ.
Читайте також по темі:
– Росія заплатить за екоцид: екологи продовжують фіксувати факти злочинів проти довкілля
– Чи відповість росія за зруйноване довкілля
– Російські ракети, отруєна річка й ананаси