Експерти розробили 8 сценаріїв розвитку України та обговорили їх вплив на експортну стратегію

Напрацювати сценарії розвитку України відповідно до світових трендів до 2030 року та визначити їх вплив на експортну стратегію – з такою амбітною ціллю зібралися 25 січня провідні стейкхолдери країни на «Форсайті».

Про це повідомив керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходоський, що також взяв участь у заході.

«Цілі «Форсайту» амбітні, але абсолютно зрозумілі та логічні – напрацювати та сформувати найбільш вірогідні сценарії розвитку України, визначити які сценарії є найбільш сприятливі для України та сформувати план дій для максимальної реалізації експортного потенціалу України. Над цим проектом протягом дня працювали топові стейкхолдери: політики, економісти, фахівці сфери передових технологій та екології. Були також представники громадянського суспільства та фахівці-юристи у сфері законодавчої діяльності, – каже Ілля Несходовський. – За результатами обговорення були сформовані провідні тренди, що на думку учасників спостерігаються зараз та будуть визначати світові тенденції, які вплинуть на світові ринки, а відповідно і на те, яку експортну стратегію має обрати Україна. Були визначені, на які тренди може впливати Україна, і які будуть наслідки від обраних кроків. Розроблені 8 сценарій майбутнього в залежності від основоположних трендів, а також визначений перелік завдань, які треба реалізувати для реалізації найбільш сприятливого сценарію.

В заході взяли участь близько 70 учасників: представники членських бізнес-об’єднань на національному та регіональному рівнях, провідні експортери, представники національних та регіональних органів влади, галузеві експерти, аналітичні центри, бізнес-школи, ділові медіа, громадські організації тощо. Організатор та модератор події Валерій Пекар, консультант ПРООН з Форсайту для відновлення та розвитку українського експорту.

Поділитись в соцмережах