Мета проєкту — залучення громадських організацій та активних громадян до розробки, впровадження і контролю над повоєнним розвитком громад, організацію багаторівневого діалогу та обговорення спільного бачення повоєнного відновлення та розвитку, залучення діаспори та тимчасово переміщених осіб за кордоном до повоєнного розвитку громад та України в цілому.

Проєкт втілювався за сприяння Національного Демократичного Інституту (NDI) та фінансувався USAID.
Цілі проєкту
Залучення громадян до розробки та втілення поствоєнних стратегій розвитку громад.
Оцінка та рекомендації щодо ефективності використання ресурсів підприємств, що належать громадам та бюджетних ресурсів щодо поствоєнного відновлення.
Моніторинг залученості громадянського суспільства до розробки, втілення поствоєнного відновлення та розвитку як України, так і вибраних громад.
Аналіз ініціатив діаспори та тимчасово захищених осіб (ТЗО) в ЄС, налагодження співпраці з організаціями діаспори та ТЗО.
Результати
В цільових громадах зібрано інформацію від людей, визначено пріоритети та розроблено концепції щодо питань відновлення.
Проведено аналіз бюджетних видатків допомоги у цільових громадах у контексті відновлення.
Розроблено рекомендації щодо бюджету відновлення, включно з найкращими практиками.
Розроблено рекомендації щодо вдосконалення бюджетних процедур та ефективності діяльності комунальних підприємств щодо відновлення місцевої інфраструктури.
Проаналізовано процес залучення громадянського суспільства до розробки та впровадження плану відновлення на національному та місцевому рівнях.
Залучено зацікавлені сторони до відкритих дискусій щодо питань допомоги на відновлення.
Проведено широкомасштабне дослідження української діаспори в Європі, зокрема в Італії, Німеччині та Франції.
Підготовлено рекомендації для представників української влади стосовно методів ефективної взаємодії з осередками української діаспори у вказаних вище країнах Європи.