30.03.2023

Музи не мовчать: малюнки українських дітей збирають кошти на допомогу їхнім маленьким співвітчизникам

Репродукції робіт з колекції  Музею дитячої творчості (Україна) «Намальовано після 24 лютого 2022 року» відтепер можна побачити на календарях, магнітах та іншій сувенірній продукції.

Мета цього мистецько-благодійного проєкту – показати світу справжні емоції українських дітей, що просто зараз переживають жахи війни, а ще – зібрати пожертви для фонду «Голоси дітей».

«Це спільний проект Мережі «АНТС», Музею дитячої творчості та БФ «Голоси дітей», – каже Наталія Склярська, засновниця Музею дитячої творчості та  учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС». – Як виникла ідея? Ми вже мали успішний досвід благодійної виставки малюнків саме з цієї колекції, і зібрали кошти на допомогу українським дітям – біженцям в Болгарії, але найбільшою цінністю є те, що творчість одних маленьких українців допомагає покращити життя іншим їхнім маленьким співвітчизникам. Так діти відчувають свою причетність до спільної роботи над наближенням Перемоги.  Для нас також дуже вартісним є те, що ця допомога відбувається через творчість.

Музей  почав збирати  окрему колекцію малюнків українських дітей, створених після широкомасштабного вторгнення, практично з перших днів. Майже кожна з робіт має під собою окрему історію, деякі з них – зовсім не дитячі.

«Оскільки в Музеї ми збираємо лише роботи, створені дітьми за власним бажанням (не «на тему» чи за вказівкою дорослих), – кожна з них може служити прямим доказом злочинів агресора і найемоційнішою антивоєнною ілюстрацією для майбутніх поколінь», – каже засновниця Музею дитячої творчості.

Малюнки зібрані з різних міст та сіл України. Деякі  з них не мають авторів,  зокрема малюнок на стіні підвалу школи села Ягідне, де окупанти місяць тримали майже всіх жителів у полоні навесні 2022 року, або  малюнок на стіні підвалу в Маріуполі, але історія створення кожного з них варта і роману і окремого розслідування

«Аби показати світові, які недитячі історії доводиться проживати українським дітям, що були в окупації чи тікали від обстрілів та ракетних атак ми вирішили друкувати малюнки з колекції Музею дитячої творчості на календарях та сувенірах. Частина коштів з продажу буде направлена на допомогу таким дітям через фонд «Голоси дітей».

Довідка: Музей Дитячої Творчості.

Це некомерційний недержавний проект ГО «Соціальний капітал» та ТОВ «Д.Ж.Е.М.» створений у 2019 році. Музей Дитячої Творчості збирає, вивчає  та зберігає приклади неформальної художньої творчості дітей до 14 років, влаштовує виставки,  спеціальні події, резиденції, конференції та інші заходи, спрямовані на вивчення та популяризацію дитячої  творчості

Поділитись в соцмережах