У Словаччині завершилися зйомки сюжетів для проєкту «ХаризмаUA».
«Основна мета проєкту «ХаризмаUA» – розкриття потенціалу України через історії успіху унікальних постатей, які показують тяглість харизми України як держави, що народжує лідерів в багатьох сферах національного та світового масштабу. Ми прагнемо продемонструвати лідерський потенціал українців – реформаторів, винахідників, управлінців, митців, підприємців, молоді, особливо в регіонах, та його вплив на розвиток держави та спільне майбутнє. Тут, у Словаччині, ми робили акцент не лише на українцях, які попри те, що знаходяться далеко від дому, продовжують працювати на благо України та підтримувати українців, а і познайомили глядачів нашого проєкту з словацькими громадськими діячами, волонтерами, які не перший рік надають підтримку нашій країні», – каже керівниця проєкту Український центр перемоги у Словаччині Наталія Веселова.
Зйомки проходили у червні-серпні у містах Тренчин та Братислава. Усі сюжети можна переглянути на каналі «ХаризмаUA». Варто зазначити, що до одного з сюжетів зробили українсько-словацькі субтитри.
Детальніше про сюжети:
Знайомтеся, це Ольга Плачкова та Романа Каклікова. Ольга – українка, Романа – словачка. Із перших днів повномасштабного вторгнення вони допомагають українцям. Проєкт Харизма.ua поспілкувався з цим прекрасним тандемом. Поговорили про Україні та українців, про підтримку словаків та руйнування стереотипів про нас за кордоном. Ведуча – Наталія Веселова, учасниця Мережі захисту національних інтересів “АНТС”. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Наталія Веселова – громадська діячка, співзасновниця добровольчого батальйону «Донбас», народна депутатка VIII скликання та учасниця Мережі захисту національних інтересів “АНТС”. У 2014 році Наталя стала внутрішньо переміщеною особою, коли її рідний Донецьк окупували російські війська. Сьогодні вона вдруге змушена тікати з дому, цього разу через повномасштабне вторгнення росії. Ми зустрілись у Словаччині і поспілкувались про підготовку України до війни, особливості менталітету російського народу, злочини проти людяності і важливість підтримки цивілізованим світом боротьби українців за свободу. Запрошуємо до перегляду! Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Віта Бартош – матір трьох дітей, українка, яка евакуювалась у Словаччину на початку повномасштабного вторгнення. Після тривалих роздумів про те, як допомогти своїй країні з-за кордону, Віта вирішила відновити свою викладацьку діяльність і започаткувала онлайн-школу з дизайну одягу для дітей. Такі заняття допомагають українським дітям оговтатись від пережитого, відволіктись і скерувати енергію у творчість. Про те, як відбувається навчання, як уроки сприяють збереженню української мови, яку реакцію у батьків викликають та про особисті переживання героїні – у цьому випуску. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Дмитро Левічев, фотограф і тренер з регбі, сам родом з Києва, а в Братиславі проживає вже майже 6 років. Після початку повномасштабного вторгнення Діма передбачив величезний потік дітей-біженців з України, тож вирішив створити для них безкоштовні тренування з регбі, щоб ті могли знайти нових друзів, відволіктись від усього пережитого та легше адаптуватись у новій країні. Чому регбі – універсальний спорт, як виглядають тренування, скільки дітей з України відвідують заняття, у яких змаганнях вже взяли участь та які плани у них на майбутнє – дивіться у цьому сюжеті. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Марина Сироватка – українська фотографиня, яка переїхала у Братиславу на початку російського вторгнення в Україну у 2014 році. Зараз жінка реалізує волонтерський фотопроєкт, створюючи красиві світлини для українських біженців, які евакуювались до Словаччини. Команда Мережі захисту національних інтересів АНТС зустрілась з Мариною і поговорила про особливості роботи фотографа за кордоном, адаптацію дітей до нових умов, найважчий волонтерський досвід та особисті переживання під час повномасштабної війни. “Фотографія була способом моєї внутрішньої еміграції, а зараз стала основною діяльністю. Я відчуваю себе на 100% українкою і вірю в перемогу моєї країни,” – поділилась Марина Сироватка. З роботами фотографині можна ознайомитись тут: https://www.vogue.com/photovogue/phot… Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Сфера книговидання зазнала значних змін внаслідок російської агресії: чимало друкарень піддались обстрілам, а працівники видавництв евакуювались у різні міста світу. Співзасновниця видавництва “Видавництво” Лілія Омельяненко тимчасово виїхала до Братислави і розповіла нам, як працює її справа в умовах війни. “Видавництво” є лідером українського книговидання у нішах, про існування яких мало хто знає. Ми поговорили про книги-бестселери, іноземний ринок, підтримку партнерів, особисті переживання та книжкові вподобання українців. Бажаємо приємного перегляду! Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
За даними УВКБ ООН на 1 червня, загалом з України від початку повномасштабної війни виїхало 6,983 млн осіб. Водночас в Україну, за даними ООН, з 28 лютого до 1 червня повернулось 2,102 млн людей без урахування даних Угорщини, РФ та Білорусі. Історія кожної сім’ї, яка евакуювалась за кордон, тікаючи від війни, – унікальна, але спільна своїм болем, переживаннями і втратами звичного способу життя. У цьому відео ми зібрали 3 історії матерів: Світлани, Лілії та Вікторії, які виїхали до Словаччини разом з дітьми. Чому прийняли таке рішення, з якими труднощами зіштовхнулися, як облаштувалися в новому місті та чи планують повертатися додому – дивіться у сюжеті.
Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Микола Неврев, українсько-словацький пекар, автор та фотограф, є одним із засновників проєкту Bake for Ukraine – Palyanytsya, де волонтери збирають кошти для забезпечення України продовольством під час війни. Сам Микола народився в Одесі, та вже кілька років мешкає у Братиславі і займається пекарською справою. Так полюбив це ремесло, що відкрив власну пекарню, де зараз працюють, окрім словаків, українські біженці. Ми поговорили про культуру хліба в Україні, популяризацію української випічки у світі та благодійну діяльність задля перемоги України.
Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Людмила Вербицька – засновниця ГО “Українсько-Словацька Ініціатива”. Мешкає у Словаччині вже 30 років. Ми поспілкувалися про допомогу українським біженцям, ставлення словаків до війни, культурну дипломатію та російську пропаганду у країнах Європи. “Україна ніколи не буде колонією”, – твердо сказала Людмила і пояснила чому. Запрошуємо до перегляду. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.
Milióny Ukrajincov našli prichýlenie za hranicami vďaka neľahostajným občanom susedných krajín. Adela Maksonová -Slovenka, majiteľka koniarní «Stajňa Cedos», ktorá zariadila penzión pre ukrajinské matky s deťmi, ktoré utekali pred vojnou.Doteraz tu býva skoro dvadsať rodín. Stretli sme sa s Adelou, aby sme vyjadrili vďaku za podporu Ukrajine v tak zložité obdobie a spýtať sa jej ohľadom hospodárstva , podporu zo strany EU, rady, ktoré sa môžu zísť ukrajinským roľníkom, názor Slovákov na vojnu v našom štáte ,rozširovanie ruskej propagandy na Západe a vyvrátenie stereotypov o Ukrajine v Európe. Rozhovor bol veľmi užitočný a dojímavý. Moderátorka -Natalia Veselova
, účastníčka Siete ochrany národných záujmov “АNТS”. Videozáznam je pripravený v medziach projektu vytvorenia Centra spolupráce “Ukrajina-Slovensko” s podporou programu Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.