Завершений проєкт

Мережа сприяння відновлення доступу до здоров’я


Мета проєкту — сприяння у вирішенні проблеми обмеженого доступу до медикаментів та медичних виробів, а також підвищення адаптативних можливостей до реалій воєнного часу для осіб, що гостро цього потребують. В межах проєкту надавалися консультації та інша підтримка внутрішньо переміщеним особам (ВПО), мешканцям зон активних бойових дій і волонтерам, які працюють з цими людьми.


Проєкт реалізувався за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

У фокусі даного проєкту — територіальні громади, які найбільше постраждали від військового конфлікту та/або приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). У випадках, коли люди, яким була запланована адресна допомога, евакуювалися із міст свого перебування, їм надсилалася допомога у місце їх поточного перебування (без прив’язки до територіальної приналежності визначених областей).

Чому були обрані підопічні громади?

Громади/локальні ГО стикнулися із нестачею через обмежену роботу аптечних, торговельних мереж, труднощами постачання до цих мереж медикаментів та виробів медичного призначення. Тому для них важливо отримати опіку та сталий супровід потреб від надійних партнерів для забезпечення мінімально необхідного доступу населення до медикаментів.

Громади/локальні ГО зіштовхнулися із труднощами через різке підвищення кількості людей, які були змушені залишити свої домівки та знайти притулок у більш безпечних населених пунктах (буферна зона з метою подальшого переїзду в інший населений пункт або за межі країни), так і на постійні основі (до врегулювання ситуації в Україні).

Завдання проєкту

Забезпечити/знизити бар’єри доступу до основних медикаментів, засобів першої допомоги для вразливих категорій населення.

Надати оптимальний та максимально швидкий спосіб логістичного забезпечення.

У комунікації з громадами визначати їх потреби в динаміці для втілення сталих підходів до соціального забезпечення населення громад, які зазнали найбільших збитків та\або тих, які приймають ВПО.

Результати проєкту

Сформовано та закуплено 250 наборів з медикаментами та 50 аптечок.

Організовано доставку гуманітарної допомоги до Донецької, Харківської, Одеської, Львівської та Полтавської областей.

Взаємодія з партнерськими організаціями, закладами охорони здоров’я у опрацюванні запитів на допомогу, логістичному супроводі, тощо задля можливого розширення проекту.

Сформовано платформу для надавачів та отримувачів гуманітарної допомоги, висвітлення діяльності та збору пожертв під потреби в гуманітарній допомозі.

Проведено 10 вебінарів-тренінгів та консультацій з психологом, дієтологом та ендокринологом протягом липня-вересня.

Продукти проєкту

Події

Проєкт реалізується за підтримки