З липня Україна повертається до довоєнної системи оподаткування: вартість пального зросте

Із першого липня Україна повертається до довоєнної системи оподаткування.

Експерти вже прогнозують збільшення вартості пального, так бензин може коштувати по 60 гривень за літр і більше, а дизель – 55 і вище.

Рішення звільнення від оподаткування пального, що відбулося рік тому, голова податкового комітету Верховної Ради Гетьманців назвав помилкою, оскільки воно призвело не до зменшення цін нафтопродуктів, а збільшення доходів трейдерів.

Проте з такою думкою не погодився керівник аналітичного спрямування мережі «АНТС» Ілля Несходовський:

«Минулого року, коли ціна нафти сягала 140 доларів за барель, такий тиск для людей був дуже важким, якби вони платили, умовно кажучи, 80 гривень за літр. Крім того, тоді було погіршення логістики, руйнування інфраструктури, знищення вітчизняного виробництва (через обстріли було зруйновано Кременчуцький НПЗ). Тоді це рішення було обґрунтовано. Воно було спрямоване на те, щоб зменшити соціальний тиск», – обґрунтував свою позицію у коментарі Ілля Несходовський.

Щодо поточного рішення про повернення довоєнного оподаткування на паливо, то Ілля Несходовський  зазначив, що:

«Зібрані в Україні податки ідуть на армію, тому бюджет потрібно наповнювати. До того ж теоретично ціна пального, а це логістика і виробництво у собівартості товару не перевищують 10%, відповідно якщо ціна зросте пальне на 15 % кінцевий споживач заплатить усього на 1-2% більше. Наші західні партнери надають кредити та гранти на невоєнні витрати, у той час як сплачені в Україні податки йдуть на армію. Сприймайте це так, що ви з кожного літру бензину 7-8 грн спрямовуєте на нашу перемогу».

Економіст зазначає, що більш ефективним способом соціальної підтримки українців під час війни може бути зниження податків на соціально значущі товари.

«Можна було розглядати [зниження ПДВ] на інші більш соціальні продукти, такі як хліб, молоко, яйця, тобто продукти, які  купують, наприклад, наші пенсіонери. Бо динаміка зростання їх пенсії дуже низька і не покриває ціни, які є в магазинах».

 

 

Поділитись в соцмережах