На пленарному засіданні Верховної Ради України нардепи визнали Ічкерію тимчасово окупованою Росією і засудили геноцид чеченського народу. За відповідну постанову 8132 проголосували – 287 нардепів.
Україна не визнає окупації Росією території Ічкерії й вважає існуючий режим на цій території окупаційним. Окрім того, Україна також закликає держави-члени ООН та міжнародні організації розслідувати російські злочини в Ічкерії й притягнути винних до відповідальності та визнати країну окупованою.
«Єдині безпекові гарантії України – дезінтеграція ворога. Так само, коли зникла імперія зла після розвалу срср, так само зараз має відбутися військова поразка рф. І потім на розвалинах тюрми народів повинні з’явитися незалежні республіки. Чечня – одна з тих, хто проголосила свою незалежність одразу після розпаду радянського союзу. І через це вона отримала війну на знищення і геноцид. Тому зараз Україна бореться не лише за відновлення своєї територіальної цілісності й суверенітету: за повернення Донбасу, Криму, за те, щоб агресор був покараний, пройшов міжнародний трибуна та виплата компенсацій. Україна ще бореться за свободу для поневолених народів. Тому ми маємо думати про свою місію в 21 сторіччі: дезінтеграція сусіда, щоб ніколи більше не було спроб створення тюрми для інших народів. Оскільки у наступні два роки Україна буде представлена в ООН в комітеті корінних народів, то там теж цю позицію теж треба просувати», – сказала очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.
Нагадаємо, Україна вперше була представлена до складу постійного форуму ООН з питань корінних народів на період з 2023 до 2025 років. Членом Постійного Форуму ООН з питань корінних народів від України обрано представника кримськотатарського народу, юриста-міжнародника Сулеймана Мамутова. Український кандидат здобув перемогу переважною більшістю голосів, обійшовши при цьому представника від рф. Варто підкреслити, що росія вперше не була обрана до складу UNPFII. До цього вона понад два десятки років посідала місце за регіональною групою.