Команда Мережі захисту національних інтересів «АНТС» випустила першу серію документального циклу «Щоденник волонтера».
«Кожне відео – розповідь про поїздки волонтера Мережі «АНТС» Петра Шота, який щоразу ризикує життям і їде у найгарячіші точки аби допомогти та підтримати тих, хто цього потребує. «Щоденник волонтера» саме про життя та віру у завтра, — розповідає продюсер проєкту, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Анна Слюсаренко. – Ми живемо у часи, коли кожен день життя – історичний, а день волонтера – тим більше».
Петро Шот – український волонтер, що вже дев’ятий рік поспіль доставляє гуманітарну допомогу у прифронтові регіони.
«Петро з тих, хто просто робить свою волонтерську роботу, бо не може інакше. Він їздить у прифронтові регіони з початку російського вторгнення, тобто вже дев’ятий рік. З кожною наступною поїздкою розмір довіри громадськості та партнерів до нього ріс, а значить і розмір допомоги зростав. Щоразу, коли він повертається додому, то розповідає друзям та знайомим історії, які його вразили. Повірте, кожна з розповідей торкається глибини душі. Зазвичай Петро з поїздок робив лише фото. Тому народилась ідея відправляти з ним оператора. Першою ми зафільмували поїздку у вже звільнений Ізюм, де показали життя міста одразу після деокупації. Кадри з цього сюжету вразили не лише нашу команду, але і громадськість в Україні та закордоном, і до того ж вони стали вірусними в соціальних мережах. Ми зрозуміли, що варто з кожної поїздки робити такі документальні відео».
Кожна сторінка «Щоденника волонтера» – окрема історія з невимовно глибокими переживаннями та емоціями. Адже найчастіше волонтери одними з перших потрапляють на звільнені території, тому кадри, які вони бачать – це ще й важливі документальні свідчення.
«Перша серія «Щоденника волонтера» — про Харківщину та Донеччину. Це поїздки волонтерської команди на Харківщину, в Куп’янський район, котрий пережив окупацію. А також — зустріч з воєнним генералом на Донеччині та сюрприз до його Дня народження. У наступних найближчих випусках буде звільнена Снігурівка, що на Миколаївщині та Херсонщина. Ми маємо ще багато чого показати та розповісти світу, і це не лише про будні волонтерів, а й про жахливі наслідки варварських безчинств російських загарбників. Нам є що ще показати і розказати світові. Тому плануємо, що «сторінки» «Щоденника волонтера» писатимуться аж до перемоги!»