06.03.2023

Вступ України до ЄС в 2029 році – реалістичний сценарій

Україна може вступити до ЄС у 2029 році – це цілком реалістичний сценарій.

 На цьому наголосила Ганна Гопко, очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», під час ефіру на 5 каналі.

 «Насправді дата 2029 – це реалістичний сценарій, що Україна може стати членом ЄС. Ще до повномасштабного вторгнення мова йшла про те, щоб Україна стала до 2030 року членом ЄС та НАТО. Це символічна дата, адже 600 років тому, у 1429 році, відбувся з’їзд королівських династій Європи в Луцькому замку, – сказала Ганна Гопко. – Ми повинні розуміти, що в України зараз є всі можливості та шанси, значно швидше зробити це, ніж навіть до 2029. Попри стриманість цього оптимістичного, на думку литовців, сценарію. Та дуже багато залежить від нас. Давайте візьмемо за приклад як ми здобували статус кандидата, дуже багато хто скептично до цього ставився і говорив що це нереально. Були навіть ті країни ЄС, які хотіли нам запропонувати гібридну версію статусу кандидата».

Очільниця «АНТС» наголосила, що є держави які бачать в Україні потенціал лідера.

«Глобального лідера, зважаючи на те, що вже ми 9 років даємо відсіч російській збройній агресії і націлені на перемогу».

За словами Ганни Гопко ключове завдання для України в 2023 році – відкрити переговорний процес про вступ до ЄС.

«Ключове завдання для України в 2023 році – відкрити переговорний процес, щоб перейти на інший рівень на шляху до членства. Зараз нам важливо зробити все можливе у середині країни, щоб відкрити переговорний процес саме в цьому році. Чому? Бо в наступному 2024 році  будуть вибори в США, в ЄС , в Україні, росії, Молдові та багатьох інших державах. Тому хочеться, щоб не було політизації нашої євроатлантичної євроінтеграції, а ми могли вже маючи переговорний процес в 2023 році рухатися далі, – підкреслила вона. – Наразі треба продовжувати адвокаційні тури, щоб переконувати. Після Швеції, з червня в ЄС головуватиме Іспанія і нам потрібно просувати наші національної інтереси».

Повну версію ефіру дивіться у відео:

Поділитись в соцмережах