Відновлюємо Україну: мер французького міста Плек-Л’Ермітаж відвідав Овруч

Овруч приймав делегацію з французького міста Плек-Л’Ермітаж на чолі з мером Тібо Гіньяром. Такий візит є результатом адвокаційної поїздки очільників українських громад у Францію.

«Французька делегація була вражена наслідками російської агресії. По дорозі в Овруч мер Плек-Л’Ермітажу Тібо Гіньяр попросив показати йому наслідки військової агресії і в Бородянці. Він був вражений побаченим там і в у нас в Овручі. Ми розповіли йому і про обстріли нашого міста та кількість пошкоджених об’єктів. Також ознайомили делегацію із нашою громадою: провели презентацію, в якій розповіли історію краю, економічний стан та культуру та ін. Після цього провели екскурсію – показали не лише місця бомбардувань, але і будівництво нових об’єктів. Зокрема, відвідали дитячий садочок, який нині будуємо завдяки нашим естонським партнерам. Він буде із сучасним бомбосховищем, здатним захистити наших діток під час авіаударів», – каже Наталія Рибинська, заступниця міського голови м. Овруч. – Окрім того, відвідали бібліотеку, де встановлені генератори, які ми отримали в рамках французько-української ініціативи «Світло крізь зиму». Вони дають змогу працювати установі за відсутності світла».

Також під час візиту очільнику французького міста Плек-Л’Ермітаж показали школу, та відділ ДСНС.

Тібо Гіньяр познайомився з Овруцькою Малою академією народних мистецтв та ремесел та поспілкувався з художником Миколою Климовичем, який виготовляє унікальні картини із соломи. В доробку митця понад 100 картин.

«Для гостей організували невелику міні-виставку його робіт. Нині більшість його картин у сховищах аби вберегти їх під час можливих обстрілів. Микола Климович не лише творить сам, а й навчає діток. Гості з Франції були вражені красою виставки та запросили художника і його учнів показати свої роботи у місті Плек-Л’Ермітаж», – розповіла Наталія Рибинська.

Нагадаємо, у кінці березня четверо очільників українських громад відвідали Францію аби ознайомити тамтешні громади з ситуацією в Україні та налагодити партнерські зв’язки. Організували поїздку Мережа «АНТС» спільно з Міжнародним центром української перемоги та французькою організацією «Stand with Ukraine».

 

Довідка Плек-Л’Ермітаж (фр. Plœuc-L’Hermitage) – комуна на північному заході Франції, знаходиться в регіоні Бретань, департамент Кот-д’Армор, округ Сен-Бріє, кантон Плентель. Розташована за 94 км на захід від Ренна і за 21 км на південь від Сен-Бріє. Населення (2019) – 4 103 особи.

Поділитись в соцмережах