В уряді готують нові програми заохочення роботодавців працевлаштувати осіб з інвалідністю

В уряді працюють над програмами заохочення роботодавців працевлаштувати осіб з інвалідністю.

На цьому наголосила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України під час круглого столу  «Працевлаштування людей з інвалідністю: європейські перспективи в Україні» .

«Ми працюємо в 3 напрямках. Перше – це програми заохочення роботодавця працевлаштувати осіб з інвалідністю. Друге – серед осіб з інвалідністю є ті, які мають підприємницький хист, вони потребують державної підтримки на етапі розвитку власної ідеї. Третє – особи, які бажають перенавчитися і потребують певних нових навичок», – сказала Тетяна Бережна.

Так, аби заохотити роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю в уряді мають намір збільшити розмір компенсації роботодавцям за працевлаштування осіб з інвалідністю та запровадити компенсацію за облаштування для них робочого місця.

«Нині існує програма, зі стимулювання роботодавців. Вона  передбачає компенсацію  50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше 6709 грн в місяць. Ця компенсація майже не використовується, оскільки є лише для осіб, які є зареєстрованими безробітними. А таких людей серед всіх безробітних дуже мало: в тому році їх частка складала лише 5,7. Тому нині Міністерство напрацювало проєкт постанову, якою пропонуємо розширити коло програм для роботодавців для інтеграції в ринок праці не тільки офіційних безробітних з числа осіб з інвалідністю».

Зокрема, планується компенсація витрат на облаштування робочого місця для осіб із І та ІІ групою інвалідності.

«Ми напрацювали порядок, який пропонує облаштовувати такі робочі місця для осіб з інвалідністю першої та другої груп в достатньо високих розмірах, щоб це дійсно могла бути адаптація, яка принесе користь. Тобто це у нас 15 розмірів мінімальної заробітної  плати для осіб з інвалідністю І групи, що становить трохи більше 100 тисяч грн і 10 розмірів мінімальної заробітної плати для осіб з інвалідністю ІІ групи», – каже заступниця міністра економіки України.

Як це буде відбуватися: роботодавець адаптує робоче місце, несе за це певні витрати, приносить платіжні документи в державну службу зайнятості, якщо вони відповідають тим вимогам, то він отримує компенсацію за облаштування.

«Це можливість, яку ми створюємо для того, щоб особи з інвалідністю могли проявити усі свої таланти і можливості на робочому місці, незважаючи ні на що. Це насправді і можливість проявити свої можливості завдяки таким адаптаціям», – зазначила вона.

Планується запустити програму компенсації фактичних витрат на заробітну плату, податки та ЄСВ. Це аналогічна існуючій, але вже у розмірі 15 тис. грн.

«Говорячи з роботодавцями ми зрозуміли, що вони цього потребують. Мова йде про суму в 15 тис грн протягом 6 місяців, яка включає витрати на заробітну плату, на податки і ЄСВ», – каже  Бережна.

Також заступниця міністра наголосила на тому, що нині вже діє програма грантів для ветеранів та осіб з інвалідністю.

«Є можливість взяти грант на старт або розвиток власного бізнесу. Грант у розмірі 250 тис грн може отримати особа з інвалідністю внаслідок війни. Грант у 1 млн грн, може отримати особа з інвалідністю внаслідок війни, яка була зареєстрована як фізична особа підприємець протягом останніх 3 років. Кошти на це у нас є. Тому сподіваємося, що програма буде використовуватися».

Публікація здійснена в рамках Програми MATRA за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Висловлені думки належать лише авторам і не повинні розглядатися як відображення офіційної позиції Посольства.
Поділитись в соцмережах