Україна вже у 2025-му році може здійснити свої євроінтеграційні прагнення.
На цьому наголосив Вадим Галайчук, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом на дискусійній панелі, організованій Мережею захисту національних інтересів «АНТС».
«Звичайно, складно говорити про конкретні строки, оскільки сам по собі цей процес технічно складний з одного боку, але з іншого – ми розуміємо наскільки він політичний. І чому говоримо про два роки? 2023 чи 24-й 25-й – вже три роки маємо для того, аби здійснити євроінтеграційні мрії України. І це наша мрія, це розрахунок, це робота, яка ведеться вже не одне десятиліття».
Важливо дати абсолютно чіткий сигнал Україні і світу, що Україна буде в НАТО і що Україна буде в Євросоюзі.
«Не лише для того аби реформи в країні продовжували себе, щоб Україна стала повноправним цікавим членом Євросоюзу, але аби оцей геополітичний землетрус, який зараз іде, і ці зсуви, коли прийде час сідати за перемовин ці питання вже були вирішені. Країна – в НАТО, країна – в Євросоюзі. Процедури будуть, звичайно ж, дотриманні, але рішення прийняття, які залежать від політичної волі мають диктуватись реаліями сьогодення».
Він зауважив, що Україна перебуває в надзвичайній ситуації та потребує таких самих сміливих рішень:
«Політичну волю можна натренувати. Як ми бачили, її можна відформатувати. А тому я цілком підтримую оптимізм нашого уряду, цей оптимізм також підтримується у Верховній Раді України. Багато було зроблено для того, аби пришвидшити процес, багато законів приймається, в тому числі переглядаються процедури, які дозволять швидше ефективніше це робити».
Він переконаний, що для Євросоюзу теж надзвичайно важливо довести, що вони готові до подальшого розширення, що Євросоюз – це потужний геополітичний гравець і не лише в економічній сфері, але і в безпековій.
«А це безперечно є так. І Україна буде дуже відігравати важливу роль і вже її відіграє. Я впевнений, що строки, які ми вже сьогодні обговорювали, вони не є нам намріяними…», – сказав він.
Публікація здійснена в рамках Програми MATRA за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Висловлені думки належать лише авторам і не повинні розглядатися як відображення офіційної позиції Посольства.