01.02.2023

Україна героїчно захищає демократичні цінності і безпеку Європи

Україна сьогодні героїчно захищає демократичні цінності і безпеку усієї Європи.

На цьому наголосив Маті Маасікас, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні під час обговорення перспектив руху України до членства в ЄС напередодні саміту «Україна-ЄС».

«У той час як Україна б’ється і долає цю брутальну агресію з боку Росії, Євросоюз надає всі засоби для її підтримки. Скоро буде перша річниця від початку повномасштабного вторгнення. Це вторгнення змінило наше життя, але не змінило нас і принципи, які ми поділили, і ми визнаємо, що Україна героїчно захищає ці цінності і безпеку Європи. Україна це фактично європейська держава і це було визнано 23 червня, рішенням ЄС, коли їй надали статус країни-кандидата на членство в ЄС!»

Він підкреслив, що країна продемонструвала гарний поступ, працюючи над рекомендаціями, які супроводжували рішення ЄС щодо кандидатства.

«Завтра і післязавтра буде найкраща можливість оглянути той поступ, який відбувся. Ми говоритимемо не лише про підтримку, яку надає Євросоюз, але у про виконання того домашнього завдання, яке Україна мала зробити та проговоримо, що ще можна зробити в найближчому майбутньому. Україна має адаптувати власне законодавство до європейських норм, ці закони мають бути і прийняті, і упровадженні в життя. Я дуже пишаюся тим фактом, що ЄС надав вашій країні 18 млрд євродопомоги цього року і в перспективі передбачається виділення ще 50 млрд євро».

За його словами ЄС допомагає урядовим інституціям України у підтриманні життя і розвитку країни.

«Ваша країна не тільки продовжила втілювати реформ, а і українська демократія продовжує розвиватися. Ми просимо вас рухатися у цьому напрямку».

Поділитись в соцмережах