У Польщі відбулася прем’єра українського документального фільму «Сильні, як земля»

У Варшаві в кінотеатрі Kino Luna, відомому показом авторського та фестивального кіно, відбулася прем’єра українського документального фільму «Сильні, як земля». Показ зібрав прихильників України, серед яких польські громадські активісти та політиків.

«Сильні як земля» – це документальний проєкт про людей, які попри жахи війни творять життя в Україні; тримають тил, поки військові тримають фронт. Польська аудиторія емоційно сприйняла стрічку: були і сльози, і гучні оплески. Гості мали змогу поспілкуватися з героями фільму, українськими волонтерами, громадськими активістами Лесею Волею і Анною Богатирьовою, автором та режисером фільму Людмилою Мельник та членом ICUV Владою Думенко до та після перегляду», – каже Катерина Мусієнко, експерт з міжнародних відносин мережі «АНТС».

Під час розмов за лаштунками прем’єри команда «Сильні як земля» розповідала про численні факти нищення російськими окупантами української культурної спадщини та ідентичності нашої нації. Також говорили про українську молодь, яка вже докладає зусиль для відновлення країни. І що, власне, Україна вже потребує грантів на відновлення інфраструктури. Також наголосили на потребі в спеціальному медобладнанню такому важливому для порятунку життів. Говорили і про розвиток центрів протезування та реабілітації в Україні.

«Хочу щиро подякувати всьому польському народу за підтримку, за те, що йшли з нами пліч-о-пліч у цій війні спільним шляхом до нашої спільної перемоги. Зокрема, нашим постійним партнерам «Євромайдан Варшава» Вікторії Погребняк та Наталці Панченко. Щоб цей день перемоги настав якнайшвидше, українським воїнам необхідно здобути перевагу в небі, а для цього нам потрібні літаки F-16. Будь ласка, підтримайте петицію Євромайдану у Варшаві до президента Байдена щодо надання F16. Посилання на петицію можна знайти в шапці профілів Euromaidan Warsaw в соціальних мережах». – сказала Влада Думенко.

Захід організовано ICUV спільно з мережею ANTS за підтримки Euromaidan-Warszawa та фонду «Поруч з Україною».

Довідка про фільм: «Сильний як земля» – документальний проект Мережі захисту національних інтересів «АНТС», створений за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Це документальний проєкт про звичайних незвичайних українців. Про тих, хто відчуває відповідальність за своїх близьких, знайомих, а часто навіть далеких і незнайомих. Про тих, хто відчуває відповідальність за країну в цілому. Відповідальність за те, якою вона є і якою вона буде. Бо вони знають: кожен з них і є Україна. Це проєкт про віру — що війна неодмінно завершиться. І обов’язково завершиться перемогою України. Бо в різних куточках країни є звичайні незвичайні люди. Люди, котрі сильні, як земля…

В основі сюжету історії людей із чотирьох областей: двох, частково окупованих російською армією, Київської та Чернігівської, та двох тилових районів на заході України, Львівської та Рівненської. Фільм показує життя внутрішньо переміщених осіб, людей, які перенесли свій бізнес, відновлювали свої будинки чи міську інфраструктуру або просто продовжували працювати, незважаючи на ризики війни.

Мета – надихнути Захід та Україну на відбудову, показати нові шляхи, персональні історії героїзму. Показати, як в Україні, в умовах війни гартується громадянське суспільство, що є важливим в контексті міжнародного партнерства та для залучення інвестицій.

Поділитись в соцмережах