17.02.2023

У 2023 році через росію світ недоотримає 50 млн тонн зерна

У 2023 році  через війну, яку розв’язала росія в Україні, світ недоотримає 50 млн тонн зерна.

На цьому під час ефіру на «Суспільному» наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Цьогоріч на 30% зменшуються посівні площі. Ми були дуже горді, що в 2021 році отримали рекордний урожай – 84 млн тонн зернових та зернобобових. Але уявіть собі: цьогоріч світ недоотримає 50 млн тонн, Добре, що ми зробили правильні висновки з ракетних ударів, які летіли в елеватори, сховища держрезервів з нашою продукцією сільськогосподарською. Під час зими росія намагалася повністю знищити нашу енергетичну інфраструктуру, щоб «заморозити» українців. Також ворог планував знищувати елеватори і держрезерви, щоб поєднати холодомор з голодомором. У рф хотіли створити продовольчу кризу всередині України та на зовнішніх ринках підірвати спроможності України», – каже Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» зазначила, що нині український фермер у скрутному становищі, особливо важко важко малим і середнім сільгоспвиробникам.

«Через низьку ціну, проблеми з логістикою вони фактично працювали собі в збиток. І зараз теж перед посівною багато хто вагається. Тому дуже добре з однієї сторони, що є міжнародні фінансові організації, які надають підтримку їм, але цього недостатньо. Адже лишаються ще питання розмінування полів, демілітаризації Чорного моря та захист наших портів і т.д. Також нам очевидно, що фермери повинні мати можливості доступу до фінансового ресурсу: дешеві кредити, посівний матеріал, тощо. Україна входить до топ-5 експортерів світових, і сьогодні вона не лише продовольчий гарантер, а й безпековий, бо стримує російську федерацію як державу-агресорау».

Для світу  й України важливо, щоб наша країна перемогла вже у 2023 році.

«Для контрнаступу ЗСУ мають отримати не лише танки, а й винищувачі та далекобійну зброю. Українська перемога повинна бути у цьому році, а не перенестися на 2024 рік. Глобальна продовольча криза з минулого року нікуди не зникла, а навпаки питання голоду для країн Африки і Азії глобального півдня лише загострюється. Тому наш ключовий заклик: Україна має отримати усі необхідні військові засоби: танки, винищувачі, далекобійну зброю, щоб виграти війну у цьому році».

Поділитись в соцмережах