Повоєнне відновлення: мери українських міст відвідали Роттердам задля обміну досвідом

Мережа захисту національних інтересів «AНТС» спільно з Міжнародним центром української перемоги організували поїздку для громад, які постраждали від російської агресії, до Роттердаму, який був повністю зруйнований бомбардуваннями під час Другої світової війни.

Виконавчий директор «AНТС» Василь Сегін розповів, що до Роттердаму поїхали мери припортових міст Маріуполя, Миколаєва і Херсону.

«Ми розуміємо, що процес відновлення після війни триватиме багато років. Роттердам є чудовим прикладом того, як місто може відновитися після нищівних руйнувань і стати одним із найважливіших портів Європи. Мери наших міст зможуть дізнатися про конкретні стратегії та підходи, які використовували чиновники та проектувальники Роттердама у післявоєнні роки. Вони також зможуть на власні очі побачити, як з часом розвивався міський розвиток та інфраструктура міста», – пояснив Василь Сегін.

Заступник міського голови Маріуполя Сергій Орлов, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич та голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова в перший день візиту зустрілися з архітекторами, щоб дізнатися більше про процес відновлення Роттердаму. Адже замість того, щоб відбудовувати місто, як воно було раніше, влада Роттердама вирішила створити нове бачення міста і побудувати його абсолютно по-новому.

«Вважаю, це для себе корисним з кількох речей. По-перше досвід відновлення Роттердама з нуля. Планування, містобудування з нуля, які рішення вони приймали на законодавчому рівні – це корисно. Особисто мене найбільше вразила саме пішохідна розповідь-екскурсія. Ми бачимо дуже багато корисних прикладів», – заявив заступник міського голови Маріуполя.
Оскільки Україна зараз стикається з повномасштабним вторгненням з боку Росії, важливо розглянути, як країна може відновитися після конфлікту, зазначає експертка «АНТС» Юлія Вусенко, яка супроводжує очільників громад у поїздці.

«Поїздка очільників громад до Роттердама дає цінний урок про те, як підійти до цього складного завдання. Треба зважено вибрати найкращий варіант дій і заздалегідь створити конкретний план, щоб після перемоги його якнайшвидше реалізувати. Давайте надихатись Роттердамом та іншими містами, які успішно відбудувалися після війни, і працювати разом, щоб створити майбутнє, яким ми зможемо пишатися», – зазначила Юлія Вусенко.

Громадська організація Мережа захисту національних інтересів «АНТС», разом з Міжнародним центром української перемоги сприяє співпраці між головами українських територіальних громад та міжнародними партнерами.

Поділитись в соцмережах