Очільники чотирьох українських громад повернулися із адвокаційної поїздки у Францію, яку організувала їм Мережа захисту національних інтересів «АНТС». Мета візиту – допомогти українським громадам встояти під час війни та знайти партнерів за кордоном для відбудови та обміну досвідом.
Протягом трьох днів Наталія Рибинська, заступник міського голови Овруцької міської ради Житомирської обл, Олена Швидка, голова Іванівської селищної громади Чернігівської обл, Віктор Годик, міський голова Горохівської міської ради Волинської обл, та Світлана Спажева, Покровський селищний голова Дніпропетровської обл. відвідували місцеві громади, спілкувалися з депутатами, сенаторами та представниками асоціації міст.
«За три дні ми побували у Парижі та двох місцевих громадах. Зустрічалися з мерами міст та представниками асоціацій. Українські учасники розповідали про життя громад у період повномасштабного вторгнення: як деякі з них були в окупації та як вже відновлюються. Французи дуже дивувалися тому як українські громади справляються зараз, їх вразили історії про окупацію. Наприклад, у селі Ягідне Іванівської громади люди сиділи місяць у підвалі школи як заручники. Також під час поїздки відбулись робочі зустрічі для налагодження партнерських стосунків. Так, у результаті Овруцька і Покровська громади уже знайшли партнерів. Зокрема, мер громади Сан-Бріє 3 квітня відвідає Овруч. І ми допомагаємо вже організувати цей візит, під час якого він зможе на власні очі побачити ситуацію в Овручі, – розповіла в ефірі «5 каналу» Люсьєна Шум, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС».
Вона також наголосила, що вже є і практичні домовленості щодо співпраці.
«У нас були обговорення про перспективи співпраці щодо встановлення очисних споруд. Наші партнери із французької організації «Stand with Ukraine» будуть допомагати впроваджувати цей проєкт аби він став реальністю для українських громад. Окрім цього, Іванівська громада, яка дуже сильно постраждала через обстріли, отримає захисне спорядження для пожежників», – сказала вона.
Варто зазначити, що під час зустрічей обговорювалися теми гуманітарної допомоги, оздоровлення та реабілітація українських дітей, а ще – питання охорони навколишнього середовища.
Нагадаймо, це був уже п’ятий адвокаційний візит. Йому передували поїздки у Бельгію, Нідерланди, Італію та Німеччину. Загалом розповідати про реальну ситуацію в Україні та обмінюватися досвідом з європейськими колегами їздили очільники 16 громад.
«Нині робимо невелику паузу у таких поїздках. Хочемо проаналізувати результати, зібрати інформацію і розуміти, як ми будем продовжувати: з чим далі їхати і в які країни», – пояснила Люсьєна Шум.
Більше дивіться у відеосюжеті: