Нафтові доходи російського бюджету вже впали на 25% і це лише початок.
На цьому наголосив керівник аналітичного центру Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.
«Європейське ембарго та обмеження ціни на російську нафту почали діяти п’ятого грудня, проте нафтові доходи російського бюджету впали на 25% ще першого грудня. І це лише початок, – каже Ілля Несходовський. – За підсумками листопада до російського федерального бюджету з нафтових компаній було зібрано 527,8 млрд рублів податку на видобуток корисних копалин (ПДПД), що на 24% менше, ніж того ж місяця роком раніше. Надходження експортного мита на «чорне золото» обвалилися майже на 40% – 41,8 млрд. рублів минулого місяця, проти 68,5 млрд. рублів у листопаді 2021 року. Сукупно на нафті бюджет заробив за місяць 569,6 млрд. рублів, що на 25% менше, ніж роком раніше (763,5 млрд.).
Аналітик підкреслює, що у бюджет-2023 Мінфін рф заклав скорочення доходів від нафти та газу лише на 24% – з 11,666 до 8,939 трлн.
«При цьому, незважаючи на європейське ембарго на обмеження граничних цін на нафту, відомство чекає лише незначного скорочення видобутку нафти (на 5%), а за її експортом планує зростання – з 243 до 250 млн тонн. При цьому Мінфін заклав до бюджету середню ціну на рівні 70 доларів, хоча G7, країни ЄС та Австралія погодили максимальну ціну на рівні 60 доларів. До того ж ціновий ліміт переглядатиметься що два місяці, щоб гарантувати, що обмеження будуть нижчими, як мінімум на 5 %, від середньоринкової ціни на російську нафту, – каже експерт. – Туреччина, що приєдналася до обмежень і заявила, що не буде пропускати судна, якщо не буде підтвердження від першокласних стразових клубів. За даними суднових брокерів, нафтотрейдерів і служб супутникового стеження, у понеділок 5 грудня близько 19 танкерів (а сьогодні число збільшується) з сирою нафтою чекали на дозвіл на прохід турецькі протоки. Судна кинули якорі у Босфору та Дарданел, що є єдиним виходом з Чорного моря у Середземне на світові ринки. Все це свідчить, що ситуація для російської економіки, а відповідно і для російського бюджету наступного року буде катастрофічно погіршуватися».