24.03.2023

Мери українських міст завершили адвокаційну поїздку в Німеччину

Четверо очільників українських громад вже завершили триденну адвокаційну поїздку до Німеччини.  За час поїздки вони відвідали п’ять німецьких міст: Мюнхен, Шпаєр, Хайденберзі. Дрезден та Магдебург, де зустрілися з німецькими колегами та поспілкувалися з партнерами та журналістами.

Адвокаційний візит організовано громадською організацією Мережа захисту національних інтересів ANTS та Міжнародним центром української перемоги аби допомогти українським громадам встояти під час війни та знайти партнерів за кордоном для відбудови та обміну досвідом.

«Було заплановано десятки зустрічей та спілкування з журналістами, під час яких очільники українських громад розповідали німецьким колегам та партнерам про російську агресію та про ситуацію в українських громадах і про те, чому важливо прожовувати підтримувати та допомагати Україні у цій війні». – каже експертка Мережі «АНТС» з міжнародних питань Катерина Мусієнко.

Такі адвокаційні тури – це можливість налагодити прямі контакти та знайти партнерів, які допоможуть відбудувати українські громади.

«У складі української делегації ми завершуємо нашу адвокаційну поїздку до Німеччини. Тут ми поділились своїм досвідом і переймали досвід німецьких колег щодо післявоєнної відбудови. Зокрема, відвідали місто Магдебург, яке було двічі повністю зруйноване. А сьогодні воно сучасне та красиве. Також під час зустрічей ми говорили про потреби наших громад. Ми вже пройшли опалювальний сезон, тому нам не потрібні генератори, але є необхідність у засобах відбудови – спеціальна та комунальна техніка», – очільник Ніжинської міської громади Чернігівської області Олександр Кодола.

Також під час зустрічей очільники українських громад розповідали про злочини рф.

«Розповідали мерам німецьких міст про ситуацію в Україні, про ситуацію на деокупованих та тимчасово окупованих територіях та налагодити зв’язки з майбутніми потенційними інвесторами», – зазначила очільниця Литовезької територіальної громади Волинської області Олена Касянчук.

Наприкінці візиту очільники громад подякували за організацію поїздки:

«Цей візит є важливим, щоб донести до закордонних партнерів нашу позицію, що ми продовжуємо боротися за свою незалежність», – сказав очільник Старосалтівської територіальної громади Харківської області Антон Палєй.

Поділитись в соцмережах