16.05.2023

Хотіла би бачити не стільки конференції з відбудови, скільки конференції з Перемоги – Ганна Гопко

Надання Україні зброї, допомога у відновленні територіальної цілісності та суверенітету і розробка стратегії поразки росії – це ті ключові питання, на які світ має зробити основний акцент.

«Відверто дізнаюся, я хотіла би бачити не стільки конференції з відбудови, скільки конференції з Перемоги. Нагадаю, що в 2017 році перша конференція з підтримки реформ в Україні відбулася в Лондоні, і вже тоді треба було говорити про те, як допомогти Україні відновити територіальну цілісність, суверенітет, надати зброю і як не допустити повномасштабного вторгнення і геноциду проти нас. Тому, коли в минулому році, в Лугано зібралися багато високопосадовців з різних країн світу і говорили про відбудову, виникло питання: «Чому ми говоримо про відбудову, коли недостатня кількість зброї, немає стратегії щодо поразки Росії, а є страхи», – сказала очільниця «АНТС» Ганна Гопко під час дискусії «Виклики відновлення».

Що стосується питання власне відбудови, то за її словами різні країни мають своє бачення та свої інтереси і кожна зацікавлена в підтримці України.

«Зараз дуже багато говорять про відбудову. Ми зараз повернулися із Швеції, яка головує в Європейському Союзі, зустрічалися із представниками уряду, парламенту також аналітичними центрами. Є чимало матеріалів, які напрацьовані про відбудову в Україні. І ви знаєте також, що існує на рівні G-7 багатостороння координаційна платформа донорів, яка якраз займається такими питаннями  як відновлення  реконструкція, Тобто є вже певні зусилля. Хоча теж ми бачимо, що різні країни вони мають своє бачення, свої інтереси і кожна зацікавлена в підтримці України, який у довгостроковій перспективі виграш вони бачать для себе».

Під час розмови Ганна Гопко презентувала «Маніфести сталого миру», над яким працювало  40 експертів. Цей документ – це аналіз рекомендацій тих напрямків, які важливі на шляху до стійкого миру. За словами авторів маніфесту, їх мета – не повернутися до передвоєнного стану, а врахувати його вади, які уможливили війну, і створити новий, безпечніший лад, який наступну війну цілком унеможливить.

«Маніфест говорить як досягти Перемоги. Перемога тут – це не тільки військова поразка Росії на нашій території. Тут є якраз бачення щодо членства України в ЄС і в НАТО, тут є питання деколонізації РФ деімперіалізації, тут є питання енергетичної безпеки».

Більше у відео дискусії за посиланням:

 

Поділитись в соцмережах