Вісім українських громад: Новгород-Сіверська, Новобасанська, Охтирська, Білопільска, Апостолівська, Хотівська, Пороміська та Гордницька отримають генератори у рамках спільної україно-французької ініціативи «Світло під час зими».
Нагадаємо, що даний проєкт – спільна ініціатива об’єднаної мережі парламентарів, у тому числі ЄС: «Об’єднані заради України», у співпраці з Мережею захисту національних інтересів «АНТС» та французькою організацією «»Stand with Ukraine». Ідея народилася під час адвокаційної поїздки мережі «Об‘єднані заради України» у Париж. Її мета – залучити партнерів, які подарують українським громадам генератори, щоб допомогти пережити зиму в теплі та зі світлом.
«Мережа захисту національних інтересів «АНТС» – організація, яка перш за все об’єднує людей з гарячим серцем до своєї країни, до громадян. Знаючи, яка ситуація з відключенням електроенергії, ми використали наші зусилля та зв’язки. Звернулися до муніципалітетів Франції. 32 мерії відгукнулися і перші 8 генераторів вже закуплені. Станом на сьогодні вони у Любліні. Ще 28 тисяч євро зібрано муніципалітетами і ми шукаємо зараз, де закупити генератори і також найближчим часом доставимо їх іншим громадам, з якими працюємо у рамках проєкту «Відновлення громад», а це 30 громад із 10 областей України. Усі вони або були в окупації, або постраждали від прильотів, – сказала в ефірі «ТСН» експертка Мережі «АНТС» Наталія Федорович. – Генератори отримають різні інституції, школи, соціальні та медичні установи. Усі генератори середньої потужності, між 9 і 10 кіловат, цього достатньо, щоб підтримувати діяльність установ соціальної і освітньої, культурної сфер».
А починалося все від звернень активістів до Асоціації муніципалітетів Франції.
«Ми записали відеозвернення голів наших українських громад з 10 областей до муніципалітетів Франції. Завдяки їх Асоціації муніципалітетів це звернення підтримати наші громади пережити зиму почули їх міста. Сьогодні нас підтримало 32 муніципалітети. До нас постійно доєднуються охочі. Ми навіть хочемо укласти партнерські стосунки. Плануємо, що перша така зустріч буде у вівторок на Житомирщині».
Ініціативу продовжуватимуть та масштабуватимуть.
«До нас звертаються громади не лише ті, з якими працюємо в рамках проєкту, а і їх сусіди», – каже вона.
Більше у відеосюжеті: