Молодіжна модель Парламентської асамблеї НАТО

8 грудня, у столиці України, 84 учасники, переважно, студенти, з усіх куточків України на власному досвіді відчули як це бути справжніми представниками організації учасниці в ПА НАТО. Проєкт задумувався для того, щоби познайомити молодих українців з організацією ПА НАТО, принципами її роботи, зрозуміти як діє ключовий демократичний механізм прийняття рішень НАТО в багатонаціональному середовищі, напрацювати багато особистих контактів, безпосередньо передати наявний у парламентарів і фахівців дипломатичного профілю досвід нинішнім студентам вищих навчальних закладів. 

Географія учасників молодіжної моделі ПА НАТО – дуже широка: Ужгород, Львів, Київ, Кропивницький, Полтава, Херсон, Ізмаїл, Запоріжжя, Луцьк, Суми,  Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса, Кривий Ріг, Умань, Миколаїв.

Проєкт реалізовувала ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС» за підтримки Центру документації та інформації НАТО.

Учасниками заходу були:

  • Руслан Стефанчук – Голова Верховної Ради України, правознавець та політик
  • Ольга Стефанішина – Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
  • Байба Браже –  помічниця Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії
  • Руксанда Попа –  генеральний секретар ПА НАТО
  • Ніколас Гаррокс – заступник Глави місії в Посольстві Великої Британії в Україні
  • Бартош Ціхоцький – посол Польщі в Україні
  • Оксана Юринець – Голова української делегації у ПА НАТО у 2018-2019
  • Ганна Гопко – народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах у 2014-2019, Голова правління Мережі захисту національних інтересів “АНТС”

 

Вінета Кляйне, директорка Центру документації та інформації НАТО в Україні зауважила: «Я щиро вірю в силу молодих людей. Їхня енергія, креативність і готовність змінювати речі на краще – це те, що надихає мене, змушує думати про власні рішення та вибір і бути соціально відповідальною. Молоді люди не чекають змін, вони і є змінами, які відбуваються.»

Ганна Гопко, народна депутатка України та Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах у 2014-2019, Голова правління Мережі захисту національних інтересів “АНТС” так розповіла про проєкт:«У 30 річчя відновлення державності АНТС ініціювала першу Молодіжну модель ПА НАТО. Україна, яка 8 рік стримує російську збройну агресію, стала контрибутором європейської безпеки. Для України подальша розбудова стратегічного партнерства з НАТО передбачає також  процес  внутрішньодержавних перетворень, в якому обов’язково має бути залучена молодь з різних регіонів України. Одне із завдань проєкту  –  підвищення рівня обізнаності  української молоді щодо історії та стандартів НАТО, взаємодії з Україною. У нашій візії «Україна в НАТО до 2030» –  саме молодь вимагатиме демократичних перетворень у відповідальних державних посадовців, пришвидшення реформ. Саме тому ми в АНТС ініціювали  Молодіжну модель ПА НАТО, щоб підготувати прогресивну молодь до відповідального завдання – реалізацію закріпленого в Конституції курсу  на вступ до НАТО.»

Вікторія Щерба, студентка, президентка моделі молодіжної ПА НАТО поділилася враженнями: «Молодіжна модель Парламентської асамблеї НАТО є уособленням прихильності українців до демократичних цінностей НАТО та каталізатором розвитку нашої держави. Ми, як майбутня спільнота молодих лідерів України, чітко усвідомлюємо відповідальність, що лежить на нас, і шляхом участі в молодіжній моделі Парламентської асамблеї НАТО демонструємо нашу готовність до великих змін і постійного прогресу.»

Оксана Юринець, народна депутатка України та Голова української делегації у ПА НАТО у 2018-2019 рр. зазначила: «Молодь змінить Україну! Закріплений в Конституції курс України на вступ до НАТО, реалізовуємо шляхом підвищення рівня обізнаності української молоді щодо діяльності ПА НАТО, її стандартів, історії та взаємодії з Україною. Молодіжна модель ПА НАТО – це комунікаційна платформа для активної прогресивної з євроатлантичними переконаннями молоді з усіх куточків України, з різних вузів і спеціальностей. Це унікальна можливість взаємодії, пошуку спільних рішень, відстоювання позиції через представлення різних країн в якості делегатів, творячи спільне майбутнє Європи та світу.» 

Поділитись в соцмережах