Важливо пояснювати Заходу, що розпад СРСР не став кінцем російського імперіалізму. Тому сьогодні українська перемога та поразка росії важливі для майбутнього Європейського Союзу.
На цьому в інтерв’ю «Арміяinform» наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.
«Важливо, щоб Україна своєю перемогою, і як наслідок, військовою поразкою росії допомогла Євросоюзу стати геополітичним гравцем. Тому значення української перемоги не лише для Центральної Європи, а і загалом для європейського континенту та ЄС і наше повернення в європейську сім’ю народів шляхом, зокрема і членства у перспективі, це укріплення позицій Європейського Союзу, як геологічного, геоекономічного гравця», – сказала Ганна Гопко.
Очільниця «АНТС» підкреслила, що нинішня російська опозиція має імперські амбіції, так само, як і теперішня влада рф.
«За останні майже 9 місяців після повномасштабного вторгнення я була тричі у Вашингтоні, кілька разів у Брюсселі, Парижі з різними адвокаційними місіями. Скрізь на міжнародних заходах бачу представників російської псевдоопозиції. Чому псевдо? Бо вони такі ж імперські, як і нинішня влада. Я не чула від них засудження того, що відбувається в Україні, що це геноцид, не чула від них каяття. Так само як і того, що рф сплачуватиме Україні всі компенсації після трибуналу, і що вони будуть платити це поколіннями, як це робила нацистська Німеччина після поразки у Другій світовій війні. Я не чула їх чіткого плану на деімперіалізацію. Я тільки читала в їх очах: ось зараз українці скинуть режим путіна і ми нарешті будемо «рулити» росією. Вони бігають по різних кабінетах у Вашингтоні, Брюсселі, Лондоні, Парижі, переконуючи, що демократична росія – це можливо, треба і дайте нам грошей».
Ганна Гопко говорить, що діалог про майбутнє російської федерації є не повноцінним, бо його повністю окупували російські олігархи, або псевдоопозиціонери.
«У своїх меседжах вони завжди говорять, що велика росія є жертвою політики путіна. Вони відмежовуються: розказують які хороші, і що насправді треба лише зняти путінський режим. Тому наше завдання дуже чітко пояснювати, ставити у приклад розпад радянського союзу в 1991 році, який не став кінцем політики колоніалізму, – каже вона. – Коли ВРУ ухвалила важливий документ-заяву, де чітко сказала про деімперіалізацію рф, про деколонізацію тюрми народів, це і є суб’єктна позиція української держави. Було ще звернення президента до корінних народів, які стали жертвою, заручниками режиму, були доведені до зубожіння, а потім відправлені на війну. Україна має моральний авторитет у світі зараз і він накладає на нас додаткову відповідальність і за тих людей, які мають право на самовизначення».
Російська опозиція має сісти за стіл переговорів разом з корінними народами, які населяють рф.
«Я зараз чую від різних колег, що російські опозиціонери скаржаться на українців, бо ми їх критикуємо. І що ми розкачуємо тему з корінними народами. А в чому проблема? Запросіть корінні народи за стіл перемовин і почніть з ними говорити, якщо ви справді прагнете децентралізації, і не хочете продовжувати кремлівську політику, яка нічим не відрізняється від політики срср своїми тисками та репресіями. Тому нам дуже важливо зараз пояснювати Заходу, який ще не виробив чітку, змістовну і перспективну з точки зору превенції, відродження стратегію, і пояснити чому розпад радянського союзу не став розпадом імперіалізму. Його кінцем і ця імперія потім відновилася і завдала ударів: це і чеченська війна, це і грузинська, ну, і з 2014 року збройна агресія проти України».
Гопко наголошує, що політика стримування, яку всі ці 8 років, з початку російської агресії, вів захід, – провальна.
«Захід не займався серйозно Росією. Їх політика стримування – провальна. Вона закінчилася геноцидом».
Росія – досі імперія, це досі колоніальне мислення. Російський колоніалізм приносить лише геноцид та воєнні злочини і це триває сторіччями.
«Ми маємо пояснити, що якщо не зупинимо політику колоніалізму, цієї недоімперськості, тоді ці авторитарні клуби, які ми вже бачимо, бо проти України воює вже не лише рф, а і Іран, Білорусь, Північна Корея, Китай. Крах російського колоніалізму означає запобігання експансії нових атак, як, наприклад, Китай на Тайвань, Північна Корея своїми провокаціями біля Південної і т.д.. Тут є взаємопов’язані геополітичні речі. Бо якщо ми не доб’ємо, вони використають час, як це було після першої чеченської війни, яку росія програла, але за 5 років зуміла наростити збройний потенціал.»