Чому стійкість та сталість громад є важливою для перемоги? Як побудувати взаємовигідну та ефективну співпрацю між організаціями громадянського суспільства та місцевим самоврядування в умовах воєнного стану? Що можна зробити громадськості та самоврядуванню разом, щоб посилити відновлення?
Саме ці питання стали ключовими під час панельної дискусії «Перемога на місцях. Як громадянське суспільство співпрацює з органами місцевого самоврядування у відновленні України», що пройшла у рамках ХІ Форуму розвитку громадянського суспільства.
Учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», керівниця проєкту «Відновлення громад» Наталія Федорович, що взяла участь у дискусії наголосила на тому, що контроль за тим, що робить влада на всіх рівнях – важливе завдання. А ще, на її переконання, українці повинні не боятися йти у владу та не сприймати її як чужу.
«Важливо, щоб ми зрозуміли, що влада – це наша відповідальність, якщо вона не виконує покладені на неї завдання, її треба змінювати. І ще одне важливе завдання – контроль над роботою та рішеннями влади. Цей самий контроль має бути і стосовно громадських ініціатив» – наголосила Наталія Федорович.
Під час виступу вона згадала українського історика Володимира Антоновича, який у своїй передмові до однієї з праць про козацькі часи в Україні, дав характеристику тій провідній ключовій ідеї навколо якої впродовж століть гуртувалися три народи: українці, поляки, росіяни.
«Він дуже цікаво підмітив, що якщо для росіян провідною ідеєю є великодержавність і панування однієї особи, що актуально і зараз, то про українців ключовою ідеєю як у політичному, так і в суспільному житті є народна демократія. Те, що відбувається в нашій країні – це активність і народна демократія, – наголосила учасниця «АНТС».
Варто зазначити, що на форумі працювали 5 локацій. Близько 70 різних спікерів розповіли про те, які зміни сталися в країні, які нові можливості відкриваються перед нею, як змінилося громадянське суспільство і як змінюються цінності людей, якими є подальші виклики й можливості, як ними скористатися. Організатор форуму — Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».