Висновок: швидке завершення війни в значній мірі залежить не лише від героїзму наших воїнів

Висновок: швидке завершення війни в значній мірі залежить не лише від героїзму наших воїнів, але й повинно бути доповнене зусиллями та перемогами на Другому економічному фронті, який позбавить країну-агресора фінансового та економічного потенціалу.

 Експерти ГО «АНТС» в рамках проєкту «Russian Assets As the Source to Restore the Ukrainian Economy» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) проводять експертно-аналітичні дослідження щодо економічної ефективності запроваджених санкцій.

Аналітик проєкту, д.е.н., професор Лідія Лісовська вважає, що у 2022 році росії вдалося перевести свою економіку на воєнні рейки і забезпечити значні ресурси для продовження ведення воєнних дій на території України. Швидке завершення війни в значній мірі залежить не лише від героїзму наших воїнів, але й від того чи буде створений справжній Другий економічний фронт, який позбавить країну-агресора можливості фінансувати воєнні дії.

Для підтвердження даної тверднення наводимо результати порівняльного аналізу зміни обсягу ВВП світових економік та росії (показники росії взято з російських офіційних даних).

Дані статистики свідчать про сповільнення зростання світової економіки з 6,2% в 2021 році до 3,8% в 2022 році. Сповільнення відбулось в більшості економічно розвинутих країн світу.

Внаслідок повномасштабного воєнного вторгнення росії на територію України найбільше постраждала Україна: падіння ВВП склало мінус 30,2% в 2022 році в порівнянні з ростом 3,2% в 2021 році.

Натомість в росії падіння ВВП у 2022 році склало лише мінус 2,1%, що набагато менше ніж прогнозувалось при ухваленні багатьох санкцій, і не відбулось катастрофи російської економіки.

Що буде в 2023 році з економікою росії? Коли вичерпається її потенціал для ведення війни? Що мають робити демократичні країни?

Відповідь: Не боятись і відкривати Другий економічний фронт.

Проєкт «Russian Assets As the Source to Restore the Ukrainian Economy» має на меті організувати низку інших заходів, що сприятимуть підвищенню усвідомленості громадськості щодо важливості конфіскації російських активів для відновлення економіки України.

Поділитись в соцмережах