19.04.2023

Українська перемога: потрібно продовжувати мобілізовувати світ на шляху до перемоги над тоталітаризмом

Україна повинна перемогти у 2023 році. Саме тому потрібно продовжувати допомагати українській армії зброєю, необхідною для отримання беззаперечної перемоги над агресором, а не лише для проведення контрнаступальних операцій.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко, під час зустрічі з  Державним секретарем у Федеральному міністерстві економічного співробітництва та розвитку та старшим урядовим представником G7 з питань відновлення України Йохеном Фласбартом, який цими днями відвідує Україну.

«Дякуємо німецьким партнерам за надану зброю. Потрібно продовжувати надалі підтримувати Україну та мобілізовувати світ на шляху до перемоги над тоталітаризмом. Також варто продовжувати санкційний тиск на росію, адже це один із способів перемогти агресора, який вже десятий рік веде війну проти українського народу та більше року чинить справжній геноцид. Росія роками використовує енергетику як зброю і їх «Росатом» – це один із ресурсів. Саме тому варто спонукати міжнародну спільноту запроваджувати жорсткі санкції проти нього. Україна довела, що без «Росатома» можна працювати і світ має брати прикладом», – сказала Ганна Гопко.

Окрім того, українське суспільство очікує, що під час саміту НАТО в Литві Німеччина, як стратегічний партнер, займе амбіційну позицію, і ми отримаємо політичний процес щодо членства України в НАТО.

Очільниця «АНТС» також підкреслила і важливість роботи над питаннями відновлення України, але зазначила:

«Так, питання відбудови Україна так само на порядку денному але найперше, що нам потрібно – це перемога. Україна переможе в будь-якому випадку, питання часу і ціни. Дуже багато життів вже втрачено і ще може бути втрачено, якщо світ буде зволікати», – сказала вона.

Також вона додала, що у питаннях відбудови треба приділити ключову увагу роботі Міжвідомчої донорської координаційної платформи для підтримки відновлення та реконструкції в Україні та забезпечити ефективний контроль через надання доступу до реєстрів, включення рівноцінного голосу CSO’s в прийняття рішень.

«Донорська платформа має бути про лідерство не тільки України, але і Німеччини. Потрібно спільно та амбітно працювати. Варто створити амбітний roadmap функціонування платформи. Зараз треба розробити схему функціонування платформи з включенням громадянського суспільства і регіонів, визначити опорні дати просування, та створити модель оцінки ефективності», – сказала Гопко. – Також важлива подальша підтримка GIZ реформи децентралізації і активна роль регіонів у відбудові».

Варто зазначити, що пан Фласбарт відповідає за питання фінансування та підтримку Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку проєктів KFW та GIZ щодо відбудови місць проживання та житлових площ (в тому числі через такі організації як IOM, USIF та Український житловий фонд), економічну та психосоціальну підтримку ВПО.

У рамках візиту він зустрівся із представниками громадянського суспільства, аби обговорити подальші кроки щодо двосторонньої співпраці та відновлення України, співпраці на рівні громад, громадського контролю в питаннях запобіганню корупції та прозорості у процесі відбудови.

 

Поділитись в соцмережах