У Києві стартувала ІІІ Молодіжна модель Парламентської асамблеї НАТО

80 студентів з різних куточків України зібрались у столиці, де стартувала ІІІ Молодіжна модель Парламентської асамблеї НАТО. Сьогодні учасники змоделювали як працює Парламентська асамблея та мали змогу відчути себе делегатом конкретної країни, чи представником організації.

«ІІІ Молодіжна модель Парламентської асамблеї НАТО відбувається вже втретє. Сьогодні в сесійній залі КМДА молодь з понад 40 вишів України. Дякуємо дипломатам, які знайшли час завітати й розуміють, що з молоддю надалі треба буде працювати», – сказала Оксана Юринець, керівник проекту ІІІ Молодіжної моделі ПА НАТО та народна депутатка України VIII скликання Голова української делегації у ПА НАТО 2018-2019 роках професор кафедри ЗМД НУ «Львівська політехніка».

Нагадаємо, що протягом травня, коли йшла лекційна частина, студенти обговорили безліч актуальних питань сьогодення – структуру НАТО, функціональні обов‘язки Президента ПА НАТО, енергетичну складову безпеки, стратегічні комунікації та міжпарламентську дипломатію, економічний фронт України, роль США у посиленні безпекового компоненту та Великої Британії у діяльності Парламентської Асамблеї. Всі ці лекції дали змогу учасниками отримати нові знання, які знадобляться їм під час фінального моделювання події.

Привітав учасників проєкту міський голова Києва Віталій Кличко, який у своєму зверненні підкреслив важливість ініціатив молодого покоління.

«Від молоді залежить дуже багато. У ваших руках через декілька років буде майбутнє нашої країни: хтось з вас стане військовим, хтось – дипломатом чи інженером і т.д. Ви – громадяни України, і вам будувати європейську країну, де права людини є ключовою складовою, – сказав він. – Україна має багато викликів, тому сьогодні важлива об’єднаність. Пам’ятаєте, я займався боксом? Я знаю одну річ: кожен палець достатньо сильний, а якщо всі ці пальці об’єднуються в кулак – ця сила буде набагато кращою та міцнішою. Усі разом ми набагато сильніші й зараз єдність навколо України – це є запорука відновлення миру і в нашій країні, і в Європі».

Посол Польщі Бартош Ціховський побажав українській молоді стати тими, хто виграє мир для всього світу.

«Бажаю, щоб ви стали молоддю, яка не піде на угоди, на поступки, а стане тієї молоддю, що створить шанс побудувати країну, щоб жоден агресор не наважився атакувати Україну.  Виграти війну – це одне, а виграти мир – це інше й важке. Бажаю, щоб ваше покоління виграло мир для нас усіх».

Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», зазначив, що та пульсуюча енергія, яку має українська молодь повинна бути докладена до зусиль у формуванні не тільки щита України, але і меча України.

«НАТО – це прекрасно. Я думаю, що будем членом НАТО. Але НАТО не досконале. Немає нічого досконалого, перефразовуючи Уїнстона Черчилля, його вислів про демократію, можна сказати: Знаєте Альянс недосконалий, але нема нічого кращого».

Радник армії США в Європі з питань Росії та Євразії Марк Войджер, який був одним зі спікерів під час лекцій, у своєму зверненні до студентів сказав:

«Хочу поговорити про важливість боротьби України за незалежність проти варварських намагань росії, проти терористичного режиму кремля. Це важливо не тільки для майбутнього України, а також для майбутнього вільного світу».

Також він підкреслив, що путін зробив величезну помилку пославши армію рабів, проти нації вільних людей.

Ганна Гопко, очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», наголосила, що завдяки новим знанням та досвіду учасники проєкту мають можливість посилити Альянс у майбутньому.

«Найбільший і найцінніший капітал України – це люди. І підготувати молодь, яка посилить НАТО у майбутньому, – це непроста задача»

Вона зазначила, що нині найбільші очікування – щоб на саміті у Вільнюсі Україні сказали, що запрошують до членства.

«І що двері не просто відчинені, а нам дають всі документи».

Гопко наголосила, що Україна без сумніву переможе:

«Ми не погоджуємося на жодні мирні угоди. Ми віримо в успіх ЗСУ і контрнаступ, за яким буде звільнення Криму. Зараз час історичної Перемоги і завдяки підтримці наших стратегічних партнерів і союзників ця перемога настане».

Після офіційної частини молодь не лише змоделювала роботу парламентської асамблеї НАТО, а й закликала надати позитивну відповідь на прагнення України стати членом НАТО на саміті у Вільнюсі в липні.

Варто зазначити, що «АНТС» вже втретє реалізує молодіжну платформу, покликану зміцнити євроатлантичний орієнтир України шляхом надання ініціативній молоді знань і навичок, пов’язаних з сучасними викликами євроінтеграції у період воєнного стану.

Протягом місяця учасники ІІІ Молодіжної моделі відвідували курс лекцій, запрошеними спікерами яких були:

  • віцепрем’єр-міністр з євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина,
  • Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, народний депутат України Верховної Ради голова української делегації ПА НАТО 2014-2016 рр. Іванна Климпуш-Цинцадзе,
  • президент ПА НАТО 2018-2019 рр. Мадлен Мун,
  • директор Центру документації та інформації НАТО в Україні Вінета Кляйне,
  • радник Армїї США в Європі з питань Росії та Євразії Марк Войджер,
  • голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах (2014- 2019) Ганна Гопко,
  • народна депутатка України IX скликання Соломія Бобровська,
  • президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар,
  • секретар постійної делегації у ПА НАТО Анастасія Стасюк,
  • Голова офісу президента Американського університету у Києві Людмила Долгоновська,
  • народний депутат України Ростислав Тістик,
  • старший співробітник інституту ім. Кураса Максим Кияк,
  • посол європейської молоді, експерт аналітичного центру Нова Європа Маріанна Факхурдінова,
  • експерт проєкту “Російські активи як джерело відновлення української економіки” Ярослав Сидорович,
  • керівник проекту ІІІ Молодіжної моделі ПА НАТО та народна депутатка України VIII скликання Голова української делегації у ПА НАТО 2018-2019 роках професор кафедри ЗМД НУ «Львівська політехніка» Оксана Юринець.

За цей місяць студенти обговорили безліч актуальних питань сьогодення – структуру НАТО, функціональні обов‘язки Президента ПА НАТО, енергетичну складову безпеки, стратегічні комунікації та міжпарламентську дипломатію, економічний фронт України, роль США у посиленні безпекового компоненту та Великої Британії у діяльності Парламентської Асамблеї. Всі ці лекції дали змогу учасниками отримати нові знання, які знадобляться їм під час фінального моделювання події.

Проєкт здійснюється за підтримки Центру інформації та документації НАТО та Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

 

Поділитись в соцмережах