Щоб відновити Україну потрібен 1 трильйон євро – Кубілюс

На відновлення і відбудову України потрібен 1 трильйон євро.

На цьому наголосив Андрюс Кубілюс, депутат Європейського парламенту, литовський політик, член Сейму Литовської Республіки під час свого візиту на Чернігівщину, який організувала команда Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«Європейські експерти, що підраховують, що на відновлення може знадобитися 1 трлн євро. Це великі гроші, але я думаю, що для цього буде використано заморожені російські активи. Там більше 300 млрд. Також, думаю, що і донори, і вся Європа прикладатиме свої гроші, свої ресурси і Україну буде відновлено, модернізовано, і вона стане повноправним членом ЄС до кінця цього десятиліття», – сказав Андрюс Кубілюс.

Під час поїздки Чернігівщиною депутат Європейського парламенту спільно з Мережею «АНТС» та представниками місцевої влади говорили про  відновлення руйнувань, завданих російськими військами за час окупації та ракетних обстрілів і бомбардувань.

«Справді те, що ми бачимо, і що люди постраждали та пережили у тих громадах, які були окуповані. Звичайно, відновлення вимагатиме чималих фінансових інвестицій. Хоча видно, що самі громади сьогодні роблять дуже багато допомоги і відновлюючи житло, і соціальну інфраструктуру», – сказав він.

Андрюс Кубілюс наголосив, що Україні потрібна допомога.

«Відновлення потрібно робити дуже швидко і для того, щоб люди могли повернутися в рідні домівки, потрібно повністю відновлювати Україну. Зараз все це зараз відбувається не на самих великих коштах. Ті кошти, які потрібні будуть для повного відновлення – трильйон євро, вони прийдуть пізніше. Але і зараз треба робити все, щоб відновлення починалося невідкладно».

Також він підкреслив, що інфраструктуру і промисловість треба відбудовувати так, аби вони були модернізовані і відповідали євростандартам:

«Коли ми говоримо про майбутнє десятиліття, то наголошуємо на трьох моментах, які мають відбуватися одночасно:

  • Україна повинна інтегруватися в ЄС і приймати всі правила життя Євросоюзу.
  • Україна має відбудовуватися за допомогою Європи і  в той же час за правилами Європи.
  • Україна повинна модернізуватися за кошти, які прийдуть для відновлення.

Потрібно використати цю можливість і відновлювати Україну такою, яка б була готова стати членом ЄС  і відповідала б всім новим правилам».

На переконання Кубілюса, якщо переговори про членство України в ЄС розпочнуться у 2023 році, то завершатися вони зможуть у 2027-му.

«Зараз ми боремося за те, аби ЄС почали переговори з Україною про членство вже в цьому році. Цього ще треба досягти. Ми згадуємо свою практику і свій досвід, переговори з Литвою про членство в ЄС тривали три роки, з Польщею – чотири. Тому це реально, якщо переговори почнуться в кінці 2023 – на початку 2024 років, вони зможуть закінчитися десь в 2027 році. Тут є гарне співпадіння, бо в 2027 році Литва буде головувати в ЄС і, можливо, нам вдасться досягти того, аби переговори були завершені. Потім ще рік-два проходить, щоб ратифікувати договір по членство України у всіх країнах. Тому якраз до 2029 року, думаю, ми встигнемо це зробити і українці зможуть в 2029 році брати участь в чергових виборах в Європарламент», – говорить депутат Європейського парламенту.

Варто зазначити, що він наголосив на тому, що Україна захищає не лише свою територію, а й Європу.

«Ми литовці, живемо по сусідству з Україною і живемо по сусідству з тією загрозою, яку представляє всім нам авторитарна росія. Тому добре розуміємо, що ви ведете війну не лише захищаючи свою територію, а й всіх нас. Литовці не мають жодних сумнівів про те, що потрібно допомагати вам усім. Допомагає держава, допомагають громадяни… і ми продовжуватимемо це робити й надалі».

.

Поділитись в соцмережах