”Прогнозоване падіння ВВП рф не сталося. У неї досі млрд доларів”. Гопко про необхідність тиску на рф

Фото Світлани Мялик

Сьогодні завершується 10 Варшавський безпековий форум, де було розгорнуто чимало дискусійних майданчиків, на яких активно обговорювалися питання війни в Україні.

На форумі у Варшаві була присутня і журналістка Українського Радіо Світлана Мялик. Вона звернула увагу на те, що Голова бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера говорив, що “росія має бути ізольованою у світі і закритою. Росія має зазнати поразки в Україні і повинна нести відповідальність за всі злочини”.

Співзасновниця міжнародного центру української перемоги Ганна Гопко також була присутня тут, на Варшавському безпековому форумі. Вона зазначила, що Україна змінює реальність. І це важка боротьба. Її команда підготувала виставку щодо конфіскованих активів Центробанку, яку показуватиме в Брюсселі та Лондоні і розповідатиме, як ці конфісковані активи зменшуватимуть можливості виготовляти зброю у рф. Закликала демілітаризувати Чорне море. І тоді не доведеться просити Польщу про транзит її територією нашої агропродукції. Сподівається також, що після виборів у Польщі настане нова сторінка у взаєминах між двома країнами: Україною та Польщею.

Росія адаптувалася до реалій війни

Ганна Гопко розповіла журналістці Українського Радіо Світлані Мялик у Варшаві, що вона пам’ятає, як започатковувався цей Варшавський безпековий форум. 10 років тому він співпав у часі з подіями, коли українці вийшли на Майдан, коли почалося вторгнення росії до України, і коли і зараз триває геноцид, який росія здійснює проти України. Ганна Гопко тут заради того, щоби передати повідомлення від тих, хто воює на передовій, що “нам потрібно швидше і більше зброї, що потрібне ППО і ПРО, особливо напередодні зими. Бо росія адаптувалася до реалій війни. Її економіка функціонабельна, падіння ВВП не сталося на рівні 10%, як прогнозувалося у 2022 році, а лише на 2,2%. Мільярди доларів в бюджеті рф є”. Ганна Гопко зауважила, що є певне зниження уваги та спад інтересу до війни в Україні, бо української тематики немає на перших шпальтах. Тому важливо говорити і нагадувати світові про Україну.

Україна змінює реальність

Щодо конфіскації грошей Центробанку, то Ганна Гопко вважає, що Захід не має на це політичної волі. А це було б відповіддю на питання: а де брати гроші, щоби платники податків ЄС або США їх не платили. “Україна змінює реальність. Ми пам’ятаємо, як нам не давали Хаймарси, танки, зараз F-16. Це важка боротьба. Ми підготували виставку про ці конфісковані активи. Вона буде представлена в Брюсселі, Лондоні. Ми розповідатимемо, що конфіскація активів означатиме зменшення можливостей у росії щодо виробництва зброї та знищення всіх нас”.

Питання спільної безпеки Польщі та України є номером один 

Ганна Гопко сподівається, що “стратегічна мудрість і державницькі інтереси у Варшаві та Києві приведуть до того, що після виборів буде нова, інша сторінка. Тому ми чекаємо, коли завершаться вибори у Польщі. Бо питання спільної безпеки є номером один і для громадян Польщі. Тут також перебуває і багато українців. Ми дякуємо Польщі за допомогу після початку повномасштабного вторгнення росії до України. Але ми також розуміємо, що зверхнього чи не партнерського ставлення ми також не дозволимо, як і політизації історії. Ми повинні навчитися поважати двосторонньо наші національні інтереси. Треба вимагати демілітаризації Чорного моря. Це ключове. І тоді не треба буде Україні просити у Польщі здійснювати транзит. Тому всі наші партнери повинні зробити цей висновок”, резюмувала Ганна Гопко.

Джерело: Українське радіо.

 

Поділитись в соцмережах