Ми можемо вийти на діалог про початок переговорів щодо членства в Євросоюзі вже до наступного саміту Україна – ЄС

Якщо Україна зберігатиме позитивну і дуже ефективну динаміку у виконанні потрібних реформ та перетворень, то вийти на діалог про початок переговорів щодо членства в ЄС можна буде вже 2023 року.

Таку думку висловила Марія Голуб, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», експертка з двосторонніх відносин між Україною та ЄС.

«Зазвичай, я дуже обережно ставлюсь до оголошення «часових рамок». Але принаймні спробувати вийти з подібним рішенням на наступний саміт Україна – ЄС було б правильно і символічно. Це може допомогти нам відкрити нову амбітну сторінку, – сказала вона. – Та сьогодні нам ще треба виграти війну на полі бою, а потім донести чіткий сигнал світу, як ми бачимо відбудову України».

Експертка наголосила: Україна отримала статус кандидата в ЄС, бо, починаючи з 2017 року, коли повною мірою запрацювала Угода про асоціацію з ЄС, була не лише напрацьована хороша база для подальшого проведення реформ і ключових перетворень, але і з’явилася відповідальність євроспільноти за те, що відбувається з реформами в нашій країні.

«Вони уже багато в це вклали і, відповідно, нині ми маємо продовжити цю роботу з позиції «історії успіху». Дуже добре, що нещодавно Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію та був підписаний закон про адміністративну процедуру. Він, до слова, був одним із ключових рекомендацій від ЄС до України у плані збільшення ефективності надання послуг, – підкреслила вона. – Сподіваюся, що наступним кроком стане призначення керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури, бо це стане потужним сигналом, що Україна серйозно ставиться до питання  боротьби з корупцією. Також, маю надію, що завдяки чіткому сигналу з Європейської сторони, наведемо лад в питаннях захисту прав інтелектуальної власності, тому що  Україна тут має багато чого зробити, для відповідності нашого законодавства європейському.  Це, у першу чергу, в наших інтересах. Також чимало потрібно докласти зусиль, щоб на практиці запрацювали регулятори. Одним із критеріїв, за яким Україну будуть оцінювати, є економічний: тобто на скільки наш ринок є відкритим і демонополізованим, міцним. Саме для цього у першу чергу потрібні ефективні регулятори. Сподіваюся, до кінця 2022 року будемо бачити прогрес в багатьох євроінтеграційних  напрямках».

Більше, у відео: https://cutt.ly/sKRlStj

Поділитись в соцмережах