01.05.2024

Хакатони — «лотерея» чи крок до успіху?

Хакатони, гранти, ідеатони, конкурси проєктів — щодня в соціальних мережах та медіа можна побачити оголошення чи звіти про черговий заклик до участі і можливість отримати кошти на свій проєкт. Частина громадянського суспільства активно пише заявки, бере участь в конкурсах, а інші люди, громади та організації вважають, що це не має сенсу, не вартує витраченого часу, «лотерея», або взагалі «для своїх». Особливо часто такі думки можна почути від тих, хто наважився взяти участь в грантовому конкурсі, або хакатоні, але не виграв.

Багато хто з тих, хто вперше подався на грантовий конкурс і не виграв відчувають розчарування та відсутність бажання навіть думати про майбутню участь у схожих проєктах.  Якщо ж подивитися на речі тверезо, в будь-якому змаганні, — чи то спортивному, чи то змаганні ідей, — тих, хто програв, завжди більше, ніж тих, хто виграв. Невже це значить, що судді/правила погані, або всі учасники, крім переможців, негідні? Хіба спортсмени, що роками тренуються задля досягнення результатів, залишають спорт після одного невдалого старту? Аж ніяк.  Вони продовжують тренуватися та прагнути до нових висот. А що ж відбувається з проєктами та командами, які  брали участь у грантовому конкурсі, але не виграли? Ми звернулися з цим запитанням до учасників та учасниць нашого Хакатону соціальних інновацій HALLI 2.0. — просто попросили всіх, хто має бажання заповнити коротку анкету. Нам було цікаво, чи продовжують команди роботу над проєктами, як змінився склад команд і чи готові вони брати участь в наступних хакатонах.

Всі команди, що відповіли на запитання анкети, не  припинили працювати над проєктами та намагаються брати участь в інших конкурсах та грантах.

«Школа дипломата» — успішно запустили та провели онлайн курс для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів ЗВО з вивчення особливостей дипломатичного протоколу та етикету. У жовтні 2024 року планують запустити навчання для публічних службовців на комерційній основі. Команда також переосмислила власні ресурси та підготувала декілька нових заявок на поточні грантові конкурси, пов’язані з наданням ґрунтовних знань з питань європейської інтеграції публічним службовцям та підготовка кадрового потенціалу для забезпечення процесу вступу України до ЄС на рівні територіальних громад.

Команда «Соціальна країна» продовжує розвивати платформу для залучення ресурсів на соціальні проєкти, що включає в себе супровід проєктів, надає їм медійний майданчик для  презентації та допомогу в написанні грантових заявок.

Команда «Еко Хаб Солона Балка», модернізували свою ідею «Альтанки майбутнього» у Громадський простір з елементами українського дизайну. Подали проектну заявку до European Heritage Hub. Чекають результатів. Команда не лише мріє, але й активно діє: доглядає за зеленими насадженнями в громаді, постійно навчається. Одним із своїх досягнень вважає налагодження ефективної комунікації з місцевою владою, що дає надію на втілення проєкту в життя.

Команда «Мобільний простір науки» успішно просувають проєкт «Мініфеномента», який з січня 2024 року  перебуває в Кривому Розі. Команда провела обласний семінар для педагогів міста за участю керівництва міста та роботодавців з метою ознайомлення з проєктом, створені стенди експонуються в одній з шкіл міста, команда працює над поширенням досвіду проєкту для його подальшого розвитку.

Команда Родовід створили освітній неформальний простір для учнів та педагогів, де відбувається багато різних заходів. Укомплектували приміщення інтерактивною панеллю за кошти громади, знайшли партнерів і придбали кольоровий принтер. Зареєстрували ГО «Центр інновацій та спільно дії «Крок», проводять активності для педагогів України, організували онлайн-конкурс «Найкращих оратор в стилі «печа-куча» для учнів 7-11 класів та продовжують розвивати свій освітній простір.

Більшість команд також  зазначили, що  після завершення участі в HALLI 2.0 кількісний їх склад збільшився. Щодо ж мотивації до участі в наступних хакатонах, дозволимо собі  процитувати відповідь команди «Еко Хаб Солона Балка», яка є квінтесенцією всіх відповідей:


«Хакатони — це дієвий старт: Вони дають можливість втілити ідею в життя протягом короткого часу. Дозволяють отримати цінний зворотний зв’язок від експертів та інших учасників. Створюють платформу для пошуку партнерів та інвесторів.

Хакатони — це джерело нових знань та навичок: на них можна навчитися працювати в команді, генерувати ідеї, вирішувати проблеми, отримати знання з нових технологій та трендів, розширити коло своїх знайомств.

Хакатони — це заряд енергії та мотивації: атмосфера творчості та єднання дає відчуття драйву та натхнення, допомагає повірити в себе та свої сили, мотивує до подальшого розвитку та вдосконалення.

Хакатони — це можливість зробити свій внесок у розвиток: створити проект, який буде корисним для людей, зробити свій внесок у вирішення актуальних проблем, змінити світ на краще.»

Щойно ви прочитали про проєкти та думки команд, що брали участь в хакатоні HALLI 2.0, але не стали його переможцями. Чи є сенс вашій команді/проєкту брати участь в конкурсах та витрачати зусилля на написання заявок вирішуйте самі.

Поділитись в соцмережах