Ганна Гопко взяла участь у регіональному форумі з Відновлення та Модернізації України

19 березня очільниця Мережі захисту національних інтересів ANTS взяла участь у Кривому Розі відбувся регіональний форум з Відновлення та Модернізації України.

Варто зазначити, що організатором даного форуму стала ГО «Об’єднання відповідальних громадян» на чолі із Юлієм Морозовим. Під час зустрічі присутні обговорювали план відновлення України після перемоги.

Ганна Гопко привітала усіх учасників заходу та наголосила, що глобальне лідерство України й її моральний авторитет повинні бути не лише завдяки жертовності ЗСУ, а й тому, що країна знає куди йти та вести за собою світ.

«Україні треба дивитися ширше, окрім членства в ЄС та НАТО, треба думати, як інтегруватися в ширшу коаліцію держав, які володіють надсучасними технологіям й технології яких визначатимуть майбутнє. Зважаючи на те, що Україна володіє достатньо потужними запасами критичних мінералів, важливо, що нас не просто розглядали донором сировини, а щоб ми стали частиною індустрії, – сказала вона під час свого онлайн-виступу. – Зараз іде боротьба з авторитарними державами, які хочуть мати доступ до критичних мінералів. Тому для нас важливо не тільки членство в ЄС та НАТО, а і інтеграція у світ передових технологій. Як приклад, наведу такі країни, як Тайвань та Південна Корея».

Також очільниця «АНТС» наголосила на тому, що Україні потрібні фахівці, які будуть розумітися на  теорії та практці європейської інтеграції.

«Коли в Києві ми зустрічалися з керівництвом Європейської народної партії, а це одна з найбільший партій у Європарламенті. Вони нам одразу поставили питання про те, чи є в нас 5 тисяч людей, які зможуть втілювати євроінтеграцію. Тому ми розпочали проєкт європейських студій. Європейські студії АНТС – це унікальний підхід до просвіти перспективної української молоді, занурення слухачів до теорії та практики європейської інтеграції. Він полягає в поєднанні лекцій провідних європейських та українських експертів, інтелектуалів та практиків, записаних у квартирі Богдана Гаврилишина, з яких формується дистанційний навчальний курс на відкритій освітній платформі, та подальших живих зустрічей найбільш успішних студентів в очному форматі з лекторами.  Цінність цього поєднання в поглибленому та етапному розумінні слухачами специфіки роботи європейських інституцій, їх  ефективності, їх зв’язків з національними системами управління, бюджетними та фіскальними процедурами ЄС, а також діяльності різних ринків, інноваційних екосистем, останніх розробок у сферах оборони та безпеки тощо».

Ще кілька важливих цитат з виступу:

  • Перебуваючи на форумі Україна-Франція і майже тиждень у Вашингтоні я чула багато питань, які стосуються демократії в середині країни. Були питання, зокрема, щодо останніх корупційних скандалів, були питання щодо стійкості в середині і захисту всіх здобутків після революції гідності, особливо що стосується антикорупції. Були питання, і які стосуються ризиків відкату наших досягнень і таких собі спроб контролювати все в Україні в умовах воєнного часу. Тому мені здається, що форум у Кривому розі дуже важливий, щоб чесно дати відповідь: що відбувається зараз в Україні, які тенденції, ми бачимо загрозливими, які ризики та  перешкоди на шляху, щоб Україна після перемоги над росією стала також експортером успішної трансформації, країни гідності з сильними інституціями… Я вірю у справжнє лідерство України, як суб’єкта геополітики.
  • Зараз всі у світі захоплюються сміливістю ЗСУ. Але дуже хочеться, щоб Україну знали не тільки з позиції «Будь сміливий як Україна», а й як сучасну країну, зважаючи на розробки, які ми наладили вже під час війни. Зараз наш моральний авторитет у світі завдяки відвазі ЗСУ, тій жертовності, тій ціні, яку ми платимо. Але якщо ми говоримо про перемогу України не тільки як поразку росії, а й як перемогу в перспективі, то для нас зараз дуже важливо щоб ми не пропустили певних наступів і загроз які є.
  • Переговори про членство в ЄС потрібно відрити в 2023 році. Наша мережа «АНТС», як і Міжнародний центр української перемоги, після здобуття країною статусу кандидата, продовжуємо працювати над тим, аби перемовини щодо членства були відкриті цього року. Це важливо, бо 2024 рік буде складним і заполітизованим, зважаючи, що вибори будуть президентські і в США і в ЄС. Це може створити нам багато перешкод.

Варто зазначити, що форум зібрав майже 200 осіб: молодь та старше населення, чиновників та громадських діячів.

Поділитись в соцмережах