В Києві обговорять працевлаштування людей з інвалідністю

У понеділок, 1 травня, відбудеться круглий стіл «Працевлаштування людей з інвалідністю: європейські перспективи в Україні». Його організовують громадська спілка «Ліга Сильних» та Мережа захисту національних інтересів «АНТС». Захід відбудеться за підтримки проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні».

«Відповідно до статистики, яка в нас є, наразі в Україні мають роботу лише 17% людей з інвалідністю. У європейських країнах ця цифра в рази більша. Ситуацію в Україні реально змінити за два-три роки. Ми можемо вийти за цей час на показники у 50% працевлаштованих, але для цього потрібен великий масив змін. Яких саме – власне обговоримо з експертами під час круглого столу», – пояснює виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко. 

У межах круглого столу відбудуться дві панельні дискусії. Представники профільних міністерств, Верховної ради України, громадських організацій обговорять ключові проблеми теперішнього законодавства у сфері працевлаштування людей з інвалідністю. Також експерти поділяться європейським досвідом розв’язання проблеми, стандартами Ради Європи у цьому напрямі. 

Зокрема, участь у панельних дискусіях вже підтвердили: 

  • Оксана Жолнович, міністр соціальної політики України 
  • Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України
  • Галина Третьякова, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
  • Сюзанна Мнацаканян, керівниця проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні»
  • Сергій Ніжинський, радник віце-прем’єр міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції, експерт UNFPA, Brand Ambassador Благодійного Фонду США «Help Heroes of Ukraine»
  • Олена Рим, консультантка Ради Європи
  • Віталій Музиченко, генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю
  • Дар’я Сидоренко, виконавча директорка «Ліги Сильних»
  • Андрій Тимошенко, директор KPMG в Україні, керівник практики стратегії та операційних покращень, керівник галузевої практики інфраструктури, транспорту та логістики
  • Віталій Пчоклін, голова правління громадської організації «Група активної реабілітації»

Приєднатись до заходу онлайн планують Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з безбар’єрності, Юлія Ресенчук, президентка Благодійної організації «Асоціація інклюзивної країни» та Гайдн Хаммерслі, cпівробітник з питань соціальної політики European Disability Forum.

Модеруватимуть дискусії Уляна Пчолкіна, членкиня правління  «Групи активної реабілітації», голова Правління Ліга сильних, та Маріанна Онуфрик, експертка проєкту  «EUROSCOPE» ГО  «АНТС». 

«Багато наших захисників, які боронять Україну в лавах ЗСУ та отримують поранення, заслуговують на повну та ефективну взаємодію у суспільстві. Тому наш обов‘язок — вже зараз подбати про зняття бар‘єрів щодо зайнятості осіб з інвалідністю. Україна має стати простором можливостей для забезпечення реалізації всіх талантів громадян, особливо тих, які пішли на ризик втратити власне життя, даючи нам право будувати державу», – наголошує голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко. 

Захід відбудеться у приміщенні Укрінформу. Розпочнеться він 1 травня о 10:00. Щоб взяти участь у події, необхідно зареєструватись: https://forms.gle/JPGjHHnkAsTLesqq8. Охочі також зможуть переглянути панельні дискусії та залишити запитання спікерам онлайн. Подія супроводжуватиметься перекладом жестовою мовою. 

Проєкт фінансується в рамках Програми MATRA за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитись в соцмережах