Повернення додому: перспективи міграційної політики в Україні

Запрошуємо на захід з обговорення майбутньої міграційної політики України у контексті повернення українців після вимушеної еміграції.

Дата: 18 березня 2024 року

Час: 12:15

Місце: УКРІНФОРМ (Зала 2)

Формат: Офлайн

У заході беруть участь фахівці у галузі демографії та соціальних досліджень, представники МВС, відповідальні за міграційну політику, експерти з кризових комунікацій.

Модераторка: Ганна Гопко – голова правління Мережі «АНТС».

Питання до обговорення:

  • Які суспільні процеси, зміни, реформи потрібні для повернення українців?
  • Які пропозиції будуть в Плані заходів з реалізації стратегії міграційної політики на 2024-2025. Хто долучений до розробки заходів?
  • Яких змін і заходів очікує малий і середній бізнес для повернення?
  • Які є можливості та спроможності громад впливати на повернення своїх мешканців?
  • Чи лише соціальні виплати приваблюють українців за кордоном?
  • Якою є міграційна політика ЄС і як ми до неї вже наблизили своє законодавство?
  • Якою має бути комунікація влади для повернення українців? Чому це важливо?

За різними оцінками, після повномасштабного вторгнення від шести до восьми мільйонів українців виїхали для тимчасового прихистку або були незаконно депортовані. Більшість з них – жінки працездатного віку і діти. У 2023 році народжуваність зменшилась на 30% у порівнянні з 2022 роком і на 30% зросла кількість передчасних пологів, що в більшості випадків призводить до порушень розвитку дітей.

Організатори заходу зазначають, що жоден план відновлення не може бути реалізований без достатньої кількості та відповідної якості людського капіталу, який Україна продовжує стрімко втрачати.

Під час пресконференції будуть обговорені напрямки розвитку міграційної політики України, спрямовані на євроінтеграцію та збереження і примноження людського капіталу.

Захід проведено в рамках програми МАТРА за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Висловлені думки належать лише авторам і не повинні розглядатися як відображення офіційної позиції Посольства.

 Трансляція за посланням.

Поділитись в соцмережах