«Довіра – це основа будь-яких інвестицій, але формуватися вона може лише зі сталості та відповідності адміністративної структури в кожній окремій громаді» заявила Ольга Бабій, членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Досвідчена лекторка під час тренінгу «Операційне управління та залучення інвестицій: інструменти зростання» в рамках проєкту «Зміцнення співпраці між органами місцевого самоврядування та підприємствами у сфері місцевого економічного розвитку територіальних громад Волинської області» (USAID «ГОВЕРЛА»), який реалізується Мережею захисту національних інтересів «АНТС», розповіла про принципи операційного управління та залучення інвестицій.
Можна зробити амбітний план чи написати дуже гарну стратегію, але якщо ми не контролюємо його виконання, якщо ми не встановили показники, які маємо досягти в результаті реалізації і не контролюємо шлях до їх досягнення – це з вірогідністю в 99% призведе до серйозних проблем.
«Будь-який інвестор перед стартом роботи в громаді буде аналізувати системні показники й вимірюватиме конкретний потенціал, а не «рожеві хмаринки», які почасти намагаються демонструвати представники органів місцевого самоврядування. Довіра – це основа будь-яких інвестицій, але формуватися вона може лише зі сталості та відповідності адміністративної структури в кожній окремій громаді», – зазначила Ольга Андріївна.
Учасники тренінгу дійшли висновку, що задля залучення інвестицій має бути проведена перш за все відповідна колективна робота в громаді. Стратегічні документи розвитку громад мають бути доступними в публічному просторі й на усіх можливих рівнях прокомуніковані з середини. Але куди більш важливо, щоб стратегії з залучення інвестицій були досяжними – повноцінними робочими документами, а не черговим набором формалізмів.
«Кожний інвестор має бачити з боку громади (органу місцевого самоврядування) професіоналізм, зацікавленість та відповідальність – на цих трьох китах почне формуватися довіра. З цієї причини громади повинні відповідально ставитися до кожного слова або цифри, яка прописується у стратегічних документах адже від цього буде залежати якість діалогу з потенційними інвесторами, які обов’язково будуть перевіряти усі показники. Тому краще надати релевантний план розвитку на основі реальної ситуації», – додала Ольга Бабій.