12.02.2023

Через війну рф світу загрожує голод: в Україні зберуть менше зернових

Чому важливо наблизити перемогу

13 лютого Мережа захисту національних інтересів «ANTS» разом з Міжнародним центром української перемоги (ICUV) проведуть дискусійну панель, в ході якої визнані експерти обговорять прогноз посівних площ та врожаю основних культур у 2023 році, проблеми зменшення посівних площ в Україні,  зменшення експорту, внаслідок Україна отримає менше валютної виручки, а світ не доотримає продовольства.

Основні напрямки дискусії:

  • посівна кампанія 2023 – прогнози, ризики;
  • втрати економіки України через зменшення посівних площ, і, відповідно, зменшення експорту;
  • посівна основних культур – що будуть сіяти цього року;
  • забезпечення внутрішніх потреб – скільки Україна використовує;
  • експорт – чи чекаємо продовольчої кризи;
  • світовий зерновий ринок.

Спікери:  

Спікери:
Роман Сластьон, Генеральний директор УКАБ;
Роман Макухін, керівник аналітичного відділу Мережі «АНТС», Експерт з AgriFood та European Green Deal (FAO);
Ігор Віштак, директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики;
Frank VanderHulst, Європейський фермер і політика – онлайн;
Богдан Костецький, Експерт з агровиробничих постачальних ланцюгів – онлайн.

Модератор: 

Ганна Гопко, співзасновниця ICUV – International Centre for Ukrainian Victory, голова правління ГО Мережа «АНТС».

Через війну частина сільгоспугідь на роки стануть непридатними для обробітку. За попередніми оцінками Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), у 2023 році в Україні буде на 45% скорочено посівні площі під зерновими культурами та на 60% менше отримано врожаю зернових в порівнянні з довоєнним 2021 роком.

Відносно стабільна ситуація на світовому ринку може знову змінитися через зменшення посівних площ зернових культур Україною.

Станом на 1.12.22 з 28,4 млн га всіх посівних площ 2021 року, на підконтрольній території України 24,6 млн га (86%), з яких ще 3,8 млн га неможливо посіяти через

близькість до лінії фронту, залишки снарядів, тощо. Посіви зернових ще додатково скоротяться на 22%, а олійних зростуть на 32%.

Вже пройшла посівна озимих культур і можна спостерігати значне скорочення посівних площ. Засіяно 3,8 млн га озимих зернових культур, що на 26% нижче, як порівняти до показника восени 2021 року на підконтрольних територіях, та на 43% нижче до посівів на всій території України.

Експерт з аграрних питань Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Роман Макухін наголошує, що вихід із ситуації треба шукати якнайшвидше, бо скорочення посівних площ потягне не лише скорочення врожаїв, а й зменшення експорту, як наслідок Україна отримає менше валютної виручки, а світ не доотримає продовольства.

Дискусійна панель «Через війну рф світу загрожує голод: в Україні зберуть менше зернових» відбудеться 13 лютого, о 14:00, в приміщенні інформаційного агентства “Укрінформ”.

Мета заходу – привернути увагу світових гравців до України та представити можливості українського агробізнесу.

Форма реєстрації для журналістів тут

Контактна особа: Світлана Єднак, +38 096 990 73 09

 

Поділитись в соцмережах