Поки наші захисники, як справжні супергерої, боронять Україну від рашистської орди тим, хто у тилу, час братися за лопати та ставати до лав «городніх військ».
Засадити овочами кожен клаптик української землі аби взимку мати смачні та корисні продукти до кожного українського столу – Мережа захисту національних інтересів «АНТС» закликає усіх голів громад популяризувати городництво та організовувати справжні «картопляні суботники».
Через російську агресію не буде можливості засіяти понад третину українських сільськогосподарських угідь. Окрім того, засадити свої присадибні ділянки не зможуть і українці, яким через війну довелося покинути рідні домівки.
Воєнні дії унеможливлюють використання частини наших угідь, а це може призвести до продовольчої кризи. За оцінками експертів, через війну у 2022 році Україна може недоотримати:
- близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових;
- 53% врожаю гречки;
- 68% врожаю помідорів;
- 36% врожаю картоплі;
- 46% врожаю цибулі;
- 38% врожаю моркви;
- 45% врожаю огірків;
- 32% врожаю капусти;
- 35% врожаю буряків та багатьох інших культур.
Цього сезону важливо задіяти кожну ділянку землі, аби уникнути дефіциту продуктів. Саме тому «АНТС» закликає всіх і кожного стати на захист продовольчої безпеки.
«Дякуємо українським ЗСУ за те, що захищають кожен день нас. Ми не сумніваємося у перемозі Господа в Україні, але кожен з нас має допомогти. Кожен міліметр української землі має бути засаджено. Чим більше посадимо навесні, тим міцніша продовольча безпека взимку, — каже голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко. — Ми сьогодні приїхали з Джованні Кесслером, посадити мішок картоплі, який нам дала одна прекрасна українська бабуся. Ми не з’їмо всю цю картоплю, яка вродить рясно, ми поділимося із тими, хто сьогодні не має можливості посадити. Перемогу здобуваємо на різних фронтах: ЗСУ боронять кордони на передовій, політики та громадські активісти – на дипломатичному фронті. Маємо подбати про продовольчий фронт, щоб забезпечить українців якісними продуктами. Натівська зброя – українським військовим, аби вони мали чим швидко перемогти ворога, і якісні та безпечні продукти населенню, щоб уникнути дефіциту!»
До цієї ініціативи уже долучилися і наші закордонні колеги. Так, сьогодні на Львівщині картоплю садив і генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством Джованні Кесслер.
«Доки військові захищають українські кордони, потрібно посилено працювати, це і буде великою допомогою» — підкреслив він.
Довідково:
Джованні Кесслер — відомий італійський юрист, який спеціалізується на боротьбі з фінансовими злочинами, організованою злочинністю та корупцією. Працював прокурором у кримінальних судах Тренто та Больцано, а також в Управлінні з боротьби з мафією в Сицилії.
У 2014-2015 роках – член Конкурсної комісії з обрання директора Національного антикорупційного бюро України. З 2011-го обіймає посаду генерального директора Європейського управління з боротьби з шахрайством (ОЛАФ)