Хочете залучити додаткові ресурси для розвитку громади чи розширити міжкультурні зв’язки і не знаєте як?
Експертка з питань культури Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Люсьєна Шум в рамках Форуму активної громади провела вебінар «Розвиток партнерства громад та міжнародних організацій», в якому розповіла, як громадам знайти міжнародного партнера.
«Міжнародне міжмуніципальне партнерство набуло нового значення після повномасштабного вторгнення. Міста-побратими відправили українським громадам тони гуманітарної допомоги, комунальної техніки на заміну знищеної ворогом, прихистили в себе українців, які змушені були виїхати з країни. Але лише приблизно половина з громад має партнерські стосунки з муніципалітетами інших країн і отримує допомогу напряму від партнерів», – розповіла Люсьєна Шум.
Як знайти міжнародного партнера:
1. Визначте проблему, яку ви хотіли б розв’язати з допомогою партнерства.
2. Визначте, які спільні активності, проєкти, акції необхідні, щоб досягти визначених цілей. (Це можуть бути спільні фестивалі чи культурні обміни, спільні робочі групи чи конференції, стажування фахівців, підготовка спільних проєктів для залучення донорського фінансування)
3. Оцініть можливий ефект від спільних активностей, проєктів, акцій, які ви плануєте реалізувати. (Якщо ви плануєте спільний фестиваль у вашій громаді, то це може сприяти підвищенню її туристичної привабливості, що своєю чергою сприяє підвищенню її економічного потенціалу. )
4. Шукайте партнера за такими принципами:
▪ Схожість проблем, які актуальні для громади, наявність у потенційного партнера досвіду у їхньому розв’язанні
▪ Схожість за суттєвими характеристиками (розмір, тип громади, географічні особливості, економічна спеціалізація тощо)
▪ Приналежність до одного макрорегіону
▪ Спільні демократичні цінності
▪ Зацікавленість обох сторін у співпраці в культурній сфері
▪ Наявність або потенційна можливість налагодження між місцевими інституціями — бізнес- структурами, освітніми закладами, НУО, тощо.
▪ Особистий контакт між головами громад, місцевими депутатами/-ками, представникам/-цями діаспор, тощо.
▪ Чи наявна в цих країнах українська діаспора? (український бізнес, стартапи та ініціативи).
5. Пишіть листи-звернення до потенційних муніципалітетів-партнерів. Налагоджуйте партнерства за підтримки проєктів технічної допомоги й міжнародних організацій (наприклад, «Мости довіри», що реалізується Радою європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР), PLATFORMA за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» https://u-lead.org.ua/)
Детально про міжнародну співпрацю громади можна ознайомитись на сайті https://decentralization.gov.ua/twincities