Відбулася чергова зустріч у рамках «Європейських студій ANTS»

18 березня, у суботу, в квартирі Богдана Гаврилишина з молоддю зустрілася пані  Посол з особливих доручень МЗС України, в.о. Міністра аграрної політики в 2019 році, доктор наук Ольгою Трофімцевою.

Це була чергова зустріч у рамках «Європейських студій «АНТС». Під час зустрічі присутні говорили про Україну, як  глобального гравця на агропродовольчих ринках в контексті євроінтеграції.

«Агропромисловий комплекс – наш сильний бік. Нам слід розуміти, як євроінтеграція вплине на цю сферу. І не тільки на цю, – розповідає Олена Сас, учасниця Мережі «ANTS». – Компетенція Ольги Трофімцевої виходить за межі агросектору і стосується економіки глобальних ринків, європейських ринків в цілому, цінностей європейського суспільства, наших національних особливостей. Ми говорили про тренди агросектору в Європі, про способи та методи підтримки фермерів, про долання наслідків війни для довкілля та як забезпечувати екологічність продукції, про зернову угоду про те, чому європейський агросектор може трошки напружуватись, очікуючи більшого тиску української продукції на європейський ринок, про традиції вирощування городини і багато іншого. Це була дуже щира, тепла, жива розмова. Ми обов’язково її продовжимо».

Захід здійснюється в рамках проєкту Програми «MATRA»/«Ключові засади ефективного шляху України до ЄС: моніторинг, співпраця, освіта».

Додаткова інформація:

Європейські студії АНТС – це унікальний підхід до просвіти перспективної української молоді, занурення слухачів до теорії та практики європейської інтеграції.

Він полягає в поєднанні лекцій провідних європейських та українських експертів, інтелектуалів та практиків, записаних у квартирі Богдана Гаврилишина, з яких формується дистанційний навчальний курс на відкритій освітній платформі, та подальших живих зустрічей найбільш успішних студентів в очному форматі з лекторами. 

Цінність цього поєднання в поглибленому та етапному розумінні слухачами специфіки роботи європейських інституцій, їх  ефективності, їх зв’язків з національними системами управління, бюджетними та фіскальними процедурами ЄС, а також діяльності різних ринків, інноваційних екосистем, останніх розробок у сферах оборони та безпеки тощо.

Важливою складовою навчання є також ознайомчі візити студентів до Європи та стажування, а також можлива подальша робота в українських центральних органах влади, та аналітичних центрах України на виконання нашою країною ефективного євроінтеграційного поступу. 

Європейські студії  є частиною більш масштабного задуму ГО Мережа захисту національних інтересів “АНТС” з формування та плекання нової державницької еліти, мережі фахівців нового покоління, що працюватимуть на благо України, будучи частиною державних та громадянських інституцій.

 

Поділитись в соцмережах