У рамках «Європейських студій ANTS» молодь зустрілася з Расою Юкнявічене

Відбулася чергова зустріч в рамках «Європейських студій ANTS».  Цього разу молодь поспілкувалася з Расою Юкнявічене, віцепрезидентом групи Європейської народної партії в Європарламенті, колишньою головою Парламентської Асамблеї НАТО, міністром оборони Литви у 2008-2012 роках.

«І досі я під таким величезним враженням після цієї зустрічі, що, напевно ще тиждень приблизно буду в невагомому стані. Раса Юкнявічене – величезної ваги посадовиця. При цьому всьому це такої м’якості і харизми, жіночності та сердечності людина, що просто неймовірно. Я завжди думала і десь казала, що головне в людині доброта і любов. Головне в людині енергія, яку вона випромінює, а далі це вже втілюється в справи», – каже координаторка «Європейських студій Олена Сас.

Під час зустрічі присутні говорили про НАТО, про Європу, про спільну історію та минуле, про спільне майбутнє. Торкнулися і теми корупції.

«Були дуже класні запитання від учасників і пані Раса це відмітила», – зазначає Сас і додає:

«Найчутливіший момент, який мене просто розірвав, був такий: я подякувала Расі, литовському народові та європейському співтовариству за допомогу, підтримку. Сказала, що без їх допомоги та мужності наших сил оборони ми б тут навряд чи могли сидіти й вести бесіду. На що Раса відповіла: «Ні, я не можу прийняти цю подяку. Це я вам дякую, це ми дякуємо українському народові за те, що ви робите». І у неї в очах були сльози. Як я це почула і побачила вже й у мене ком у горлі став».

Захід здійснюється в рамках проєкту Програми «MATRA»/«Ключові засади ефективного шляху України до ЄС: моніторинг, співпраця, освіта».

Додаткова інформація:

Європейські студії АНТС – це унікальний підхід до просвіти перспективної української молоді, занурення слухачів до теорії та практики європейської інтеграції.

Він полягає в поєднанні лекцій провідних європейських та українських експертів, інтелектуалів та практиків, записаних у квартирі Богдана Гаврилишина, з яких формується дистанційний навчальний курс на відкритій освітній платформі, та подальших живих зустрічей найбільш успішних студентів в очному форматі з лекторами. 

Цінність цього поєднання в поглибленому та етапному розумінні слухачами специфіки роботи європейських інституцій, їх  ефективності, їх зв’язків з національними системами управління, бюджетними та фіскальними процедурами ЄС, а також діяльності різних ринків, інноваційних екосистем, останніх розробок у сферах оборони та безпеки тощо.

Важливою складовою навчання є також ознайомчі візити студентів до Європи та стажування, а також можлива подальша робота в українських центральних органах влади, та аналітичних центрах України на виконання нашою країною ефективного євроінтеграційного поступу. 

Європейські студії  є частиною більш масштабного задуму ГО Мережа захисту національних інтересів “АНТС” з формування та плекання нової державницької еліти, мережі фахівців нового покоління, що працюватимуть на благо України, будучи частиною державних та громадянських інституцій.

 

Поділитись в соцмережах